Презентація "Волокна"

-4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Волокна"
Слайд #1
Волокна


Слайд #2
Волокно́ — гнучке та міцне фізичне тіло обмеженої довжини з малими поперечними розмірами, яке придатне для виготовлення пряжі та текстильних виробів.


Слайд #3
Волокна


Слайд #4

Властивості:
Хвилястість, звитість
Міцність
Довговічність
гігроскопічність
повітропроникність
теплопровідність
Це волокна, які існують в природі в готовому вигляді, вони утворюються без безпосередньої участі людини.
Натуральні волокна


Слайд #5
Натуральні волокна тваринного походження
Шовк - складається з волокна тваринного (білкового) походження. До шовкової групи відносяться такі тканини, як - вуаль, шифон, крепдешин, атлас чесуча, креп, креп-жоржет, туаль, фай, тафта, парча, фуляр та ін. Варто відзначити, що також випускається штучні і синтетичні шовкові тканини. 


Слайд #6
Натуральні волокна рослинного походження
Основним речовиною, складовим волокна рослинного походження, є целюлоза. Це тверде важко розчинна речовина, складається з ланок С6Н10О5. Крім целюлози в рослинних волокнах присутні воски, жири, білкові, барвники та ін.
Бавовна - це натуральне волокно рослинного походження. На основі бавовни виробляються: сатин, батист, марлевка, ситець, денім, фланель, каніфас, тик, бязь, маркізет, перкаль, нансук, органді, піке, поплін, вуаль та інші тканини. 


Слайд #7
Волокна льону
Волокна коноплі


Слайд #8
Натуральні волокна мінерального походження
Азбест - збірна назва групи тонковолокнистих мінералів з класу силікатів. У природі це агрегати з просторовою структурою у вигляді найтонших гнучких волокон. Хім. склад: водні силікати магнію, заліза, кальцію. Залягає в гірських породах у виді жил і прожилків.


Слайд #9
Рослинні і тваринні волокна використовують як матеріал для виготовлення одягу, різних предметів домашнього вжитку, вітрил, тощо. Мінеральні волокна застосовуються в будівництві, автомобільної промисловості і ракетобудуванні.
Застосування натуральних волокон


Слайд #10
Штучні волокна — волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів.
Синтетичне волокно — це хімічне волокно, яке формують із синтетичних полімерів. У промисловості для одержання синтетичних волокон застосовують поліаміди, поліефіри, поліакрилонітрил, поліолефіни, полівінілхлорид, полівініловий спирт.
Хімічні волокна


Слайд #11
Властивості:
міцність
водостійкість
зносостійкість
еластичність
стійкість до дії хімічних реагентів


Слайд #12
Ацетатне волокно
Ацетатне волокно - волокно, вихідною сировиною для його добування є ацетати целюлози, які утворюються при ацетилюванні целюлози оцтовим ангідридом
Ацетатне волокно для сигаретного фільтру


Слайд #13
Віскозне волокно
Віскозне волокно -регенероване целюлозне волокно, яке отримують в результаті віскозного процесу.З волокон, отриманих штучним чином, скручують нитки, які лягають в основу цього матеріалу.


Слайд #14
Еластанові волокна
Еластанові волокна - волокна, які формують з розчинів або сплавів поліуретанів или методом хімічного формуванння. 


Слайд #15
Поліефірні волокна
Поліефірні волокна - волокна, які формують з складних поліефиров. Ці волокна отримують також на основі хімічно модифікованого поліетиленрефталату і в значно менших кількостях – из полікарбонатів, поліетиленоксибензоната, поліксилилен-гликольтерефталата, жидкокристаллич. полиэфиров, поли-гликолидов та ін.
Рушники з мікрофібри


Слайд #16
Поліакрилонітри́льні воло́кна
Поліакрилонітри́льні воло́кна — синтетичні волокна, формовані з розчинів поліакрилонітрилу або сополімерів — містять понад 85% маси акрилонітрилу.


Слайд #17
Поліамідні волокна
Поліамідні волокна - волокна, які формують з поліамідів. 98% от общего вироб-ва поліамідних волокон становлять волокна з аліфатичних поліамідів, основна масса з них продукується з полі-e-капроаміда ( капрон, найлон-6, амілан, дедерон, стилон, ліліон, релон, видлон, хемлон, енкалон та ін.)


Слайд #18
Штучні волокна виникли тому що попит на тканини значно зріс і обсягів виробництва натуральних волокон забракло. Тому постала потреба в одержанні волокон хімічним способом.
Штучні волокна використовуються для виготовлення товарів широкого вжитку, одягу (швейне виробництво), тканин, ниток, парашутів, канатів, мотузок, тюль, рибальські сітки, килими тощо.
Застосування штучних волокон