Презентація "Угорщина"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Угорщина"
Слайд #1
Угорщина - характеристика сучасності
Виконали
Учениці 11-А класу
Муригіна Анна
Коваленко Тетяна


Слайд #2
Уго́рщина— держава в Центральній Європі з населенням понад 10 мільйонів осіб. Столицею держави є місто Будапешт. Державна мова — угорська. Унітарна держава, парламентська республіка. Більшість вірян є католиками.
З 1999 року член НАТО, з 2004 — ЄС.


Слайд #3


Слайд #4
Угорська Народна республіка — назва угорської держави в період 1949 — 1989 Член Варшавського Варшавського пакту, РЕВ, одна з країн-членів так званого Східного блоку.
20 січня 1945 року Угорський Тимчасовий уряд з комуністами на чолі підписав угоду про припинення вогню.
У період 1946 — 1953, уряд очолюваний Матяш Ракоші створили в країні комуністичний режим на кшталт сталінського.
У липні 1956, в результаті політичних змін у Радянському Союзі після смерті Йосипа Сталіна (1953) і під тиском з боку Москви, був позбавлений влади і депортований в СРСР Ракоші.
23 жовтня демонстранти напали на членів сил безпеки, що призвело до спалаху угорського повстання, 1956
1960 року уряд Кадара провів лібералізацію в економічній сфері. Угорська економічна діяльність стала однією з моделей структурних реформ.
1989.Угорщина була перетворена на державу парламентської демократії.


Слайд #5
Третя Угорська республіка (після 1989)
Після політичної трансформації та соціально-економічних перетворень на зламі 80-90-х років зусилля уряду були спрямовані на розвиток демократичних процесів, перехід до соціально орієнтованої ринкової економіки та входження країни до НАТО та ЄС.
У 1998 році відбулись чергові парламентські вибори. Новим прем'єр-міністром став Віктор Орбан, який продовжив політику своїх попередників. На президентських виборах 2000 року перемогу здобув Ференц Мадл.


Слайд #6
Адміністративний поділ — 19 областей (медьє) та місто Будапешт.


Слайд #7
Економіка
Угорщина — індустріально-аграрна країна.
Основні галузі промисловості: гірнича, металургія, будівельних матеріалів, харчова, текстильна, хімічна (особливо фармацевтична), моторобудівна.
Валовий внутрішній продукт Угорщини у 1980 — близько $20 млрд.
У 1990 Угорщина почала перехід до вільноринкової економіки. Деякі важливі економічні заходи були вжиті на початку 1990-х рр., але головні реформи почалися 1995.


Слайд #8


Слайд #9
Енергетика
Структура енергозабезпечення: 69,3% — вуглеводневі джерела, 12,6% — вугілля, 10,1% — атомна енергія, 1,0 — деревина (1997).
Річне споживання електроенергії — 37 215 мегават/годин, з яких 93% вироблялися в країні (1997). Угорщина імпортує електроенергію з України.
Транспорт: залізничний, автомобільний, річковий Будапешт — центральний вузол транспортної системи Угорщини.
Будапештські літовища Феріхедь-1 і Феріхедь-2 обслуговують як внутрішні, так і міжнародні авіалінії.


Слайд #10


Слайд #11
Зовнішня політика
Угорщина була членом Організації Варшавського договору і Ради Економічної Взаємодопомоги, а в політичному, військовому та економічному відношенні була тісно пов'язана з Радянським Союзом.
1955 — Угорщина стала членом ООН.
1973 — приєдналася до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
1982 — встановила відносини зі Світовим банком і Міжнародним валютним фондом.
У квітні 1994 Угорщина звернулася з проханням про вступ до Європейського Союзу і увійшла в п'ятірку колишніх комуністичних країн.
Є членом Ради Європи та Центральноєвропейської угоди про вільну торгівлю.


Слайд #12


Слайд #13
Членство у міжнародних організаціях
Членство у міжнародних організаціях — ООН, ОБСЄ, РЄ, МВФ, МБРР, СОТ, ЄС.
Міждержавні відносини Україна-Угорщина
Угорська Республіка однією з перших визнала державну незалежність України.
3 грудня 1991 Угорщина встановлює дипломатичні відносини з Україною і перетворює Генеральне консульство Угорської Республіки у Києві у Посольство Угорської Республіки в Україні.
6 грудня 1991 — в урочистій обстановці в Маріїнському палаці підписано Договір про основи добросусідства та співробітництва (українською стороною 1 липня 1992; угорською стороною 11 травня 1993;
24 березня 1992 — урочисто відкрите Посольство України в Угорщині, яке стало першим дипломатичним представництвом України за кордоном


Слайд #14
УгорщинаУкраїна


Слайд #15
Культура
Десятки тисяч аматорів театрального і музичного мистецтва приїжджають щорічно в Угорщину, щоби бути присутнім на численних фестивалях, найвідомішим серед яких є «Будапештська весна», Сегедський і Будапештський літні театральні фестивалі і концерти на музику Бетховена в стародавньому парку міста Матонвашар. У їхніх програмах беруть участь найкращі угорські артисти і музиканти, а також зірки світового мистецтва. Відомий не тільки у країні Угорський національний філармонічний оркестр.
Відпочинок в угорських замках На відміну від країн Західної Європи, де відпочинок у стародавніх палацах дійсно вимагає солідних витрат, Угорщина залишається приємним винятком. Вартість ночі проживання в замку приблизно дорівнює ночі проживанню в готелі три зірки в Будапешті. Звичайно і тут є свої «гранди», як наприклад, п'ятизірковий замок-готель Шашвар.


Слайд #16
символ Угорщини - міфічний птах турул
Шарошпаток, замок і палац Ракоці
Музей ужиткового мистецтва, Будапешт
Будинок парламенту у Будапешті 
Пам'ятки архітектури


Слайд #17
Будапештский ланцюговий міст
Будинок Будапештської опери (ліворуч), 1896
Фертед, палац Естерхазі