Презентація "Дари Українського Полісся"

+5
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Дари Українського Полісся"
Слайд #1
Дари Українського Полісся


Слайд #2
Овіяний легендами і славою поліський край…
Край казкової природи та багатих корисних копалин.
Мальовнича природа, багатство озер і рік, казкові ліси -  неоціненне  багатство поліщуків


Слайд #3
Сама назва — Полісся свідчить про те, що тут багато лісів: ними покрита четверта частина території. Крім того, в Поліссі значні території зайняті лучною рослинністю і рослинністю боліт(7%).


Слайд #4
Серед лісів Полісся зустрічаються чисті соснові ліси, сосново-дубові, вільхові, березові, ялинові.
Чисті соснові ліси, або бори, займають у Поліссі значні площі. Найчастіше вони ростуть по берегах річок на піску з малою кількістю поживних речовин Дерева ростуть не густо, кущів майже немає, а трав часто нема зовсім, є лише ті, що пристосувалися до таких умов.


Слайд #5
Найбільш поширені у Поліссі субори — сосново-дубові ліси. Вони ростуть на більш багатих ґрунтах. У них розвинутий підлісок, багато кущів, молодих дерев, земля майже суцільно вкрита трав’янистими рослинами. Основними лісоутворювальними породами в них є сосна і дуб.


Слайд #6
Вільхові ліси зустрічаються на Поліссі у заплавах річок, на понижених ділянках. Вони бувають чистими і мішаними з участю берези пухнастої, сосни, ялини. Підлісок таких лісів складається з калини, верби, чорної смородини.


Слайд #7
У підліску розповсюджені ліщина, верба козяча, бруслина, бузина, зрідка зустрічається рододендрон жовтий 


Слайд #8
Серед напівкущів найбільш цікаві — зіновать руська, чорниці, брусниця.


Слайд #9
З трав’янистих рослин у чистих соснових лісах Полісся звичайними є сон звичайний і чорніючий, котячі лапки, агалик-трава, чебрець, цмин пісковий, верес.


Слайд #10
Трав’яниста рослинність у сосново-дубових лісах представлена більшою кількістю видів. З найбільш цікавих рослин, що цвітуть навесні, можна вказати на фіалки, конвалію, купину, копитняк, жовтяницю.


Слайд #11
Досить звичними в сосново-дубових лісах є папороті — орляк, дріоптеріс. Урочисто виглядають ліси, де росте орляк. Розсічена пластинка листка у нього дуже широка, виразної форми, черешок довгий. Не менш гарно виглядає і дріоптеріс, який має великі довгасті пірчасті листки. Висушені кореневища цієї папороті використовуються як глистогінний засіб.


Слайд #12
Серед трав´янистих рослин тут зустрічаються півники сибірські, чина болотна.


Слайд #13
Тваринний світ Українського Полісся багатий і різноманітний. Особливо цінними є мисливські тварини.


Слайд #14
Досить велика чисельність зайця-русака.


Слайд #15
У Рівненській, Чернігівській і Сумській областях поширені лось європейський, козуля європейська, у Волинській, Чернігівській і Сумській областях — дика свиня,


Слайд #16
На Волині та Сумщині — лисиця, на Київщині і Житомирщині —куниця, у заплавах річок Чернігівського Полісся — бобри і норка звичайна, повсюдно —борсуки, горностаї, вовки,


Слайд #17
На крайньому північному сході — бурий ведмідь, на півдні Волинського Полісся — лісовий кіт, на півночі — рись.


Слайд #18
Українське Полісся, особливо Волинське і Чернігівське — важливі райони акліматизації ондатри. На півночі Сумщини і заході Чернігівщини поширений заєць-біляк, повсюдно — єнотовидний собака.


Слайд #19
Українське Полісся — головний в Україні регіон розмноження таких цінних мисливсько-промислових птахів, як тетерев, глухар, рябчик, лебідь-шипун та ін.


Слайд #20
З рідкісних птахів тут трапляються журавель сірий, лелека чорний та ін.


Слайд #21
Полісся є основним в Україні регіоном, де водяться польова і лісова миші, полівка сіра, полівка лісова, які завдають великої шкоди сільському господарству.


Слайд #22
Шкодять рослинам і тваринам квіткогриз яблуневий, короїд-топограф, шовкопряди, комарі, гедзі та ін.