Презентація "Міжнародні організації"

+6
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Міжнародні організації"
Слайд #1
Міжнародні організації


Слайд #2
ООН


Слайд #3
ООН - це міжнародна глобальна загальнополітична організація, яка створена для підтримки та зміцнення міжнародного миру, безпеки та розвитку співробітництва між країнами. Статус ООН підписала 51 держава на конференції у Сан-Франциско 26 червня 1945 р., невдовзі після завершення Другої світової війни. Він набув чинності 24 жовтня 1945р. Ця дата відзначається як День ООН. Україна є членом ООН з моменту утворення цієї організації.


Слайд #4
Підписання угоди


Слайд #5


Слайд #6
Рух неприєднання
Рух неприєднання - це міжнародна загальнополітична організація , що охоплює понад 100 країн світу з Африки, Лат. Америки, Азії, Європи. Створена у 1961р. Штаб – квартира її – у Белграді (Сербія). Метою Руху неприєднання є підтримка миру та неприєднання до військових блоків.


Слайд #7
Емблема руху неприєднання
Країни - учасниці руху


Слайд #8
Рада Європи
РЄ – це одна з найвпливовіших та найчисленніших міжнародна організація в Європі. Заснована у 1949р. Штаб – квартира – у Страсбурсі (Франція). Тепер її членами є 47 держав з різними регіонами світу.


Слайд #9
Штаб-квартира


Слайд #10
Прапор


Слайд #11
Штаб-квартира Ради Європи


Слайд #12
Штаб – квартира Ради Європи


Слайд #13
Співдружність незалежних держав
СНД- була створена у грудні 1991р. Після розпаду РС. Її засновниками стала Росія,Україна,Білорусь. На сьогодні налічується 10 країн-учасниць. Головним органом СНД є Рада голів держав та урядів,що збирається за потреби в одній із столиць країн-членів. Секретаріат,що виконує організаційні функції, перебуває у Мінську (Білорусь). Головним завданням СНД є координація зусиль країн у військових та соціальній сферах.


Слайд #14
Прапор СНД


Слайд #15
Штаб-квартира СНД в Мінську


Слайд #16


Слайд #17
Організація Північноатлантичного договору
Нато- вона об‘єднує 28 країн Європи та Пв. Америки. Угоду про створення було підписано в 1949 р.,у Вашингтоні. Штаб-квартира НАТО - в Брюсселі (Бельгія). Основними завданнями НАТО нині є гарантування безпеки країнам-учасницям,колективна оборона,підтримання стабільності в зоні схід. Україна активно співпрацює з НАТО.


Слайд #18
Прапор НАТО


Слайд #19
Світова організація торгівлі
СОТ- створена у 1995р. Штаб-квартира – в Женеві (Швейцарія). Мета організації – допомога виробникам товарів та послуг, експортерам та імпортерам у веденні їх бізнесу. Членами СОТ є 153 учасники,з яких 149- країни та 4 – митні території. Україна увійшла у ОТ у 2008 році.


Слайд #20
Прапор СОТ


Слайд #21
Угода про Північноамериканську зону вільної торгівлі
НАФТА- метою організації є усунення протягом 10-15 років усіх мит та обмежень у торгівлі між трьома країнами,взаємне відкриття ринків для держ.закупівель,спільний захист інтелектуальної власності.


Слайд #22
Прапор НАФТА


Слайд #23
Азіатсько-Тихоокеанське економічне співробітництво
АТЕС- нині до нього входять 20 дуже різних за рівнем економічного розвитку держав. Серед них є високорозвинені країни (США,Канада,Японія,тощо). Країни,що розвиваються (Бруней,Сінгапур,Таїланд,тощо). Країни планової економіки(Китай та В‘єтнам), та країна з перехідною економікою (Росія).


Слайд #24
Ліга арабських держав
ЛАД- регіонального угрупування,що об‘єднало 22 країни Південно-Західної Азії та Пв. Африки. Була заснована у 1945 р.Її статус передбачає координацію дій країн-учасниць у політичній, військовій та економічній сферах, забороняє використовувати сили для врегулювання суперечок між членами ЛАД та вимагає поваги до режиму,що існує в країні.


Слайд #25
Прапор ЛАД


Слайд #26
Країни-учасники ЛАД


Слайд #27


Слайд #28
Африканський союз
АС-у 2002 р. на зборах африканських держав у Пв. Африці було проголошено створена регіональної організації, до якого вступили усі незалежні країни континенту , окрім Марокко.


Слайд #29
Прапор АС


Слайд #30
Країни-учасниці АС


Слайд #31
Організація країн-експортів нафти
ОПЕК- була створена у 1960р. Для колективного захисту інтересів країн-експортів нафти,встановлення на неї єдиних цін,підвищення на неї єдиних цін,підвищення прибутків від продажу сировини та створення власної нафтопереробної промисловості. Нині до ОПЕК входять 12 країн з трьох частин світу: в Азії це ряд країн Перської затоки та Індонезії, В Африці – Алжир,Лівія,Нігерія,Габон,Ангола,у Лат. Америки- Венесуела та Еквадор. Статус спостерігача в ОПЕК має Росія.


Слайд #32
Емблема ОПЕК


Слайд #33
Країни-учасниці ОПЕК


Слайд #34
Учасники ОПЕК на карті


Слайд #35
Форум країн-експортерів газу
ФКЕГ- створена за ініціативи Росії у 2008 р, включає 16 країн світу. Подібні економічні інтереси відстоюють країни-учасниці галузевих угрупувань СиПЕК та ІБА.До першої входять 5 країн-експортерів мідних руд (Перу,Чилі,Замбія,ДРК,Індонезія),до другої – 9 країн- експортів богкситів(Австралія,Ямайка,ДРГ,Суринам,Гвінея,Гана,Сьєрра-Леоне,Індонезія).


Слайд #36
Емблема ФКЕГ


Слайд #37
Країни-учасниці ФКЕГ на карті


Слайд #38