Презентація "Китай"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Китай"
Слайд #1
Китайська Народна Республіка


Слайд #2


Слайд #3
Площа – 9,6 млн км²
Населення – 1,33 млрд чол.
Столиця – Пекін
Тип країни – країна з плановою економікою
ВВП на душу населення – 2 968 $
Члени міжнародних організацій – ООН, АТЕС та ін.
Релігія – буддизм, конфуціанство, даосизм
Валюта – юань


Слайд #4


Слайд #5


Слайд #6


Слайд #7
ЕГП
Китай – це велика держава у Східній та Центральній Азії. Державний кордон тягнеться на 21,5 тис. км. Китай межує суходолом із 13 країнами. Морські межі сягають 15 тис. км.
Китай – ядерна держава. На сході має широкий вихід до морів Тихого океану та важливих міжнародних шляхів сполучення; має 14 “відкритих” портів. До найбільших морських портів світу належать Шанхай і Сянган.


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10
Природні умови та ресурси
За особливостями природних умов сх. рівнинна, найбільш освоєна, частина Китаю відрізняється від зх.,де переважають ландшафти з горами та пустелями. На сх. країни простягається смуга прибережних рівних і низьких гір. Найбільшою є Велика Китайська рівнина. На пд. рівнина переходить у низькі давні гори. У зх.частині Китаю сформувалися високі гори та нагір‘я:Тибет, Куньлунь, Гімалаї, Тань-Шань.


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
Клімат сх.районів країни мусонний, із щоденними дощами влітку та безхмарною посушливою зимою. Температури повітря зростають з пн.на пд. Західні частини Китаю перебувають в умовах континентального, посушливого клімату.Тут панують пустелі, найбільші з яких- Такла –Макан.


Слайд #14


Слайд #15
Китай надзвичайно багатий на мінеральні ресурси.На пн.сході в чохлі давньої платформи виявлено величезні поклади кам‘яного вугілля. Основним районом видобування нафти є Північно-Східний басейн. Родовища природного газу значно менші. Газові родовища виявлені у провінції Сичуань. На пн.сх є родовища горючих сланців; щити давньої Китайської платформи багаті на сировину для чорної металургії.


Слайд #16


Слайд #17
Китай має значні запаси водних ресурсів. Найбільші китайські річки- Янцзи та Хуанхе- використовуються для зрошення, виробництва гідроенергії, судноплавство. У Сх. Китаї грунти змінюються від багатих бурих лісових та кислих підзолистих на пн.сх до родючих червоноземів та жовтоземів на пд.сх.
 


Слайд #18


Слайд #19
Населення
Китай – багатонаціональна держава. Хоча китайці становлять 91% усього населення, вони живуть лише на 40% площі в сх.частині країни.Крім китайців у країні живуть близько 55 інших націй та народностей, серед них: тибетці, монголи, уйгури, казахи, узбеки, киргизи та ін. Для Китаю характерна урбанізація.


Слайд #20


Слайд #21
Господарство
Сучасний Китай є індустріально-розвинутою країною, в якій набули розвитку космічна й атомна промисловість, електроніка та нафтохімія. Є також такі промисловості, як: паливна, електроенергетична, машинобудівна, хімічна, легка, сільське господарство. Розвиток транспорту з огляду на його велику площу має особливе значення.


Слайд #22