Презентація "Державний дендрологічний парк «Олександрія»"

+10
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Державний дендрологічний парк «Олександрія»"
Слайд #1
Державний дендрологічний парк «Олександрія»


Слайд #2
Олександрія — державний дендрологічний парк Національної академії наук України. Розташований на північно-західній околиці міста Біла Церква. Це найбільший (понад 290 га) архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні.


Слайд #3
Парк є зразком пейзажної паркової композиції, основу якої складають рослини, архітектурні споруди, скульптури, водна гладь річки Рось та ставків.


Слайд #4
Автором генерального плану забудови парку став французький архітектор Мюффо. В парку працювали архітектори та садівники, які втілили в життя проект, використовуючи існуючий лісостеповий ландшафт та природні діброві насадження.


Слайд #5
Одночасно зі створенням паркових насаджень почалося будівництво резиденції та інших архітектурних влаштувань. Перші роботи розпочалися в 1793 році.


Слайд #6
Паралельно розпочалась робота з будівництва резиденції графів Браницьких, яка дістала назву «Аустерія» . Поруч з нею було розташовано комплекс павільйонів. Під час буремних подій ХХ століття ці будівлі були знищені і до наших часів не збереглися.


Слайд #7
Вид на Великий павільон.
Вілібальд Ріхтер


Слайд #8
В середині XIX століття парк «Олександрія» набув неабиякої слави. Його відвідували відомі люди того часу.


Слайд #9
Реформа 1861 року позбавила Браницьких безкоштовної робочої сили. З цього часу уповільнюється розвиток парку «Олександрія». Практично до 1917року в ньому виконувались роботи, пов'язані тільки з доглядом вже існуючих об'єктів.


Слайд #10
Під час громадянської війни 1918—1921 років парк зазнав величезних втрат. Більшість архітектурних споруд була повністю або частково зруйнована. З «Олександрії» вивезли велику кількість цінних мармурових та бронзових скульптур, значні збитки були завдані і парковим насадженням.


Слайд #11
У 1922 році рішенням Київського губернського комітету парк «Олександрія» був проголошений заповідником і до 1946 року входив до складу сільськогосподарського технікуму, а згодом інституту.


Слайд #12
Постановою від 10 квітня 1946 року Рада Міністрів СРСР передала парк «Олександрія» у віддання Національної академії наук України, якій він підпорядковується в даний час. Були відновлені всі основні паркові споруди та збудовані нові об'єкти.


Слайд #13
Архітектурні споруди та скульптури
«Ротонда»


Слайд #14
Китайський місток


Слайд #15
Колона Пелікана


Слайд #16
Варна


Слайд #17
Лава декабристів


Слайд #18
Джерело «Лев»


Слайд #19
У 1962 році на території парку на першому поверсі адміністративного приміщення було відкрито музей. Основою експозиції є скульптури з білого італійського мармуру.
Три грації
Октавіан Август
Бюст Григорія Потьомкіна


Слайд #20
Пам'ятник з барельєфом на Палієвій горі
Колона суму


Слайд #21
Скульптура Діви Марії
Пам'ятний знак на честь 200-річчя парку


Слайд #22
Скульптура китайського мудреця


Слайд #23
Китаянка


Слайд #24
Схема парку


Слайд #25


Слайд #26
Дякую за увагу!