Презентація "Кам’яновугільний період"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Кам’яновугільний період"
Слайд #1
Кам’яновугільний період
Роботу виконали: Мишко Андрій та Матюха Олександр // 43 група ©


Слайд #2
Період «кам'яновугільний» має саме таку назву, тому що саме у цей період формувалися значні шари кам'яного вугілля на території Західної Європи.
Походження назви


Слайд #3
Кам'яновугільний період, скорочено карбон – п’ятий період палеозойської ери геологічної історії Землі. Почався 360 млн. років тому, закінчився 280-290 млн. років тому, тривалість карбону 65-74 млн. років.
Тривалість


Слайд #4
У рослинному світі основним ароморфозом є поява насіння (переважно у папоротеподібних).
У комах з'являються крила. Поява плазунів. Також у тварин суттєво знижується необхідність проживати у водному середовищі. У плазунів збільшується вміст поживних речовин у яйцеклітині, формуються оболонки, які захищають плід від висихання.
Основні ароморфози


Слайд #5
Клімат у кам'яновугільному періоді був достатньо теплий. Однак, не завжди і не всюди. У кінці періоду температура значно знизилася.Вміст вуглекислого газу був достатньо великим, але значно знизився в порівнянні з попередніми періодами.
Клімат


Слайд #6
У карбоні спостерігалися дуже значні гороутворювальні процеси. Відбувається формування суперконтинету – Пангеї. Пангея сформувалася у результаті зіткнення Лавразії та Гондвани. До зіткнення Гондвана повернулася за годинниковою стрілкою так, що східна частина перейшла у південну, а західна опинилася на півночі.
Рух материків


Слайд #7
У кам'яновугільному періоді широко розвивається наземний рослинний світ. Він представлений різними групами спорових рослин: членистостеблові, плауноподібні і папороті.
Поряд з ними розвиваються і отримують значне поширення представники більш високоорганізованих груп голонасінних рослин - це насінні папороті і кордаїти.
Великий розвиток в карбоні отримали деревоподібні хвощеподібні, плауноподібні і папоротеподібні форми.
Основні зміни у флорі


Слайд #8
В цілому карбон характеризується процвітанням багатьох груп організмів:
Форамініфери (фузулінди)
Корали (табулятоідеї, хететіди, ругози)
Молюски (гастроподи, наутілоідеї, амоноідеї)
Хрящові риби (акули, брадіодонти)
Земноводні (стегоцефали, сцинкозаври)
Членистоногі (летючі таракани, бабки, артроплеври, арахноїди)
Основні зміни у фауні


Слайд #9
Отже, у карбоні виникають папоротеподібні, з'являються плазуни. Виникає суперконтинент – Пангея. Фомуються величезні поклади кам'яного вугілля. Починають рости перші ліси.
Висновок