Презентація "Мезозой"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мезозой"
Слайд #1
МЕЗОЗОЙ


Слайд #2


Слайд #3
Тріасовий період
Тріасовий період почався 250 млн. р. тому, тривав 47 млн. р. Особливістю тріасового періоду є перехідний характер систематичного складу біоти. Продовжували існувати палеозойські релікти й разом з ними жили нові групи організмів, характерні для мезокайнозою.


Слайд #4
На початку тріасового періоду існували материки гондвана і Лавразіяя, їх розділяв океан Тетіс. Внаслідок герцинської складчастості утворилися великі гірські системи. у середині та наприкінці тріасового періоду відбулися великі трансгресії.


Слайд #5
Розвиток живих організмів
У тріасовому періоді надзвичайно розвинулися рептилії, не лише сухопутні, але й пристосовані до життя у воді (іхтіозаври,нотозаври, плакодонти) та в повітрі (птерозаври).


Слайд #6
Птерозавр
Птерозаври- загін вимерлих ящерів, що літають - мезозойський рептилій, крила яких були утворені шкіряними перетинками між боками тулуба і передніми кінцівками (головним чином їх сильно подовженими четвертими пальцями). Назва широко відомого роду птерозаврів - «птеродактиль» в перекладі означає «крилопалець».


Слайд #7
Плакодонт
Плакодонти не були повністю водними тваринами, в деяких відносинах вони були більш пристосовані до життя на суші, однак, як видно, істотну частину часу проводили в теплих водах прибережної смуги. За деякими уявленнями плакодонти є першими плазунами, що перебралися в воду близько 215 млн років тому.


Слайд #8
Серед тріасової флори ще зрідка траплялися каламіти, насінні папороті й кордаїти. Переважали справжні папороті, гінкгові, бенетитові, саговникові,хвойні.


Слайд #9
Бенетити
Особливе місце серед тріасових голонасінних займали бенетити — дерева з кільчастими великими складними листками, що нагадують листки саговників. Органи розмноження бенетитів займають проміжне місце між шишками саговників і квітками деяких квіткових рослин, зокрема магнолієвих. Отже, мабуть, саме бенетитів слід вважати предками квіткових рослин.


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12