Презентація "Актовий каньйон"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Актовий каньйон"
Слайд #1
АКТОВИЙ КАНЬЙОН – ПЕРЛИНА МИКОЛАЇВЩИНИ
Роботу виконали:Крейтор Анастасія,Журіна Ірина,учениці 11-А класу


Слайд #2
Актовий каньйон входить до 7-ми чудес Миколаївської області, а ми, її жителі, зобов’язані знати історію своєї місцевості, тих місць, якими пишаємося. ЇЇ можна вважати унікальної в степах Миколаївщини, більш відомого як "Долина диявола".
Актуальність нашого проекту


Слайд #3
Мета: пізнати значущість території Актового каньйону як перлини Миколаївщини, довести унікальність цієї місцевості, поринути у історію Трикрат і Актов, дослідити походження назви річки Мертвовід.


Слайд #4
Що являє собою Актовий каньйон?
-Неперевершений комплекс лісової та водної екосистем з ансамблем скель і гранітних валунів, єдиний в Європі, який за своїми геолого-ландшафтним показниками в мініатюрі з величезною точністю в часі освіти нагадує знамениті каньйони північної Америки.


Слайд #5
Що являє собою Актовий каньйон?
Актовський каньйон - унікальна екосистема, яка, до всього іншого, є єдиною в світі місцевістю, відповідної по геолого-ландшафтним показниками і часу знаменитим північноамериканським каньйонах.


Слайд #6
Великий каньйон Колорадо в США
Великий Кримський каньйон.
Актовий каньйон


Слайд #7
Де знаходиться Актовий каньйон?


Слайд #8
Де знаходиться Актовий каньйон?


Слайд #9
ГЕОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКТОВ
Каньйон з'явився в результаті розколу більшого гранітного щита. Скельній породі каньйону налічується 4 мільярди років. Глибина каньйону доходить до 50-60 метрів (приблизно 15-20 поверхів багатоповерхового будинку), площа більше 250 гектарів.
Розташування Актового каньйону 4 млрд років тому


Слайд #10
Річка Мертвовід
Походження назви:
• назва відноситься до часу татарських набігів на Дике поле. Щоб позбутися від татар, місцеві жителі зварили отруйний відвар з трав, і вилили в річку вище за течією від табору татар. Нічого не підозрюючи, багато татари попили водички, попоїли коней і ... отруїлися і померли
• назва відноситься до часу козацтва. Після битви запорізьких козаків із турками залишилося на поле битви багато вбитих, через тіл яких, не було видно річки
• колись ці місця були священним релігійним центром Скіфії, і за течією Мертвоводу місцеві жителі оправляли в останню путь скіфських правителів


Слайд #11
В річку занурені величезні валуни тут називають «сковорідкою».


Слайд #12
Флора Актов
Через незвичайних умов для даної кліматичної зони в Актовському каньйоні можна знайти гірський тюльпан та інші рослини, яких немає в місцевості нашої широти.


Слайд #13
Фауна Актов
У каньйонах досить багато різних тварин, ми бачили великих вужів і сотні ящірок. Але є і тварини побільше, навіть олені.


Слайд #14
У Відні створили композицію з каменів, яка символізує всі континенти. Європу представляє камінь, привезений саме з Актовський каньйону.
Цікавий факт
У «місті ООН» 1989 р.


Слайд #15
Що є неподалік від каньйону?
село Трикрати та
Трикратський ліс
Арбузинський
каньйон


Слайд #16
Інфраструктура
Нормальні готелї є лише в місті Вознесенськ, заправка теж. В селі Трикрати Ви знайдете невеликі сільські магазини, в яких продаються тільки основні товари.


Слайд #17
Івана Купала традиційно
відзначається в Актовому каньйоні


Слайд #18
ВЛАСНА ПОДОРОЖ ДО АКТОВСЬКОГО КАНЬЙОНУ 20.09.2014


Слайд #19
ВИСНОВКИ
Отже, Актовий каньйон – місце сили і багатої води. У цьому ми зайвий раз впевнилися, потрапивши в дивовижне місце, справжній оазис серед засушливих миколаївських степів – Актовий каньйон, або, як його ще називають місцеві жителі – «Ущелина диявола». Каньйон - частина величезного ландшафтного парку "Гранітно-Степове Побужжя". Це місце, де можна сміливо шукати усамітнення і насичуватися тишею: нікого навколо, тільки ваша жовто-блакитна палатка.
Можна з впевненістю сказати, що Актовий каньйон, входячи до числа 7 чудес Миколаївщини, є перлиною нашого рідного краю.