Презентація "Німеччина"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Німеччина"
Слайд #1
Німеччина


Слайд #2
Офіційна назва: Федеративна
Республіка Німеччини;
Площа: 357,2тис.км2
Населення: 82 млн. осіб;
Столиця: Берлін;
Офіційна мова: німецька;
Грошова одиниця: євро;
Кількість федеральних земель: 16.


Слайд #3
Географічне положення
ФНР розташована на сході Західної Європи. На півночі спільний кордон із Німеччиною має Данія (68 км), на заході — Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (138 км) та Франція (451 км), на півдні — Швейцарія (334 км), Австрія (784 км) і Чехія (646 км), а на сході — Польща (456 км). На півночі територія ФНР омивається Балтійським та  Північним морями.


Слайд #4
Природні ресурси та умови
За характером поверхні Німеччину можна поділити на три частини: 1. Північно-німецька низовина (до 200 км завширшки).2. Середньонімецькі гори (Рейнські, Сланцеві, Гарц, Тюрінґенський Ліс і Рудні). 3. Південна Німеччина (Шварцвальд, Швабський Альб, Франконський Альб, Баварський Ліс і Баварське плоскогір'я).


Слайд #5
Гори Середньої і Південної Німеччини є середньовисотними і не створюють серйозних перешкод для економічної діяльності. Тільки на півдні, на кордоні з Австрією, на територію Німеччини заходить гірський масив Альп (так звані Баварські Альпи).


Слайд #6
Ліси займають 1/4 площі країни. Значні території охороняють – Перші національні парки (Баварський Ліс і Берхтесгаден) створені в 70-х роках. Німеччина має чимало районів з рекреаційними курсами. Долина Рейну, Баварські Альпи, Гарц і Саксонська Швейцарія відомі в світі своїми мальовничими ландшафтами. Внаслідок надмірної концентрації промислової діяльності Німеччина, особливо такі райони, як Рур і Галле-Лейпцизький, а також ріки Рейн і Ельба, зазнали великого забруднення. Проблему екологічної чистоти Руру і Рейну можна вже вважати вирішеною.


Слайд #7
Клімат
Німеччина знаходиться в помірному кліматичному поясі. Середня температура липня +19 С. Середня температура січня -3- 0 С. Середньорічна температура +5 - 10 градусів за Цельсієм. Німеччину нерідко відвідують циклони, тому опадів випадає багато протягом усього року, їх максимум припадає на літо. У горах температура на кілька градусів нижча, а опадів випадає більше, ніж на решті території.


Слайд #8
Народонаселення
 Понад 95 % населення країни складають німці, але також проживають італійці, поляки, греки, чехи, хорвати, словаки, турки. Середня щільність населення в країні достатньо велика – 230,8 чол. на км2. Більшість із них є католиками (мешкає переважно у південних землях), близько 40 % – лютерани (на півночі країни). Крім того, є мусульмани, баптисти, іудеї.


Слайд #9
Промисловість
Німеччина — одна з високорозвинених країн світу. Вона посідає перше місце в Європі за кількістю виробленої промислової продукції.


Слайд #10
Німеччина має в своєму розпорядженні широко розгалужену й добре збалансовану промисловість. Її основу складають великі світові концерни та середні промислові підприємства. Гігантські монополії: «Крупп», «Тіссен», «Байєр», «Маннесман» тощо займають пануючі позиції.


Слайд #11
Сільське господарство
Понад третина території Німеччини зайнята сільським господарством. Головним чином вирощуються  зернові, картопля,  цукрові буряки, рослини, з яких виробляється олія. Німеччина — лідер-виробник хмелю, з якого виробляється понад 5,5 тис. ґатунків пива. На півдні країни (особливо в долинах річок Рейн та Везер) вирощується виноград.


Слайд #12
Сфера послуг
У Німеччині у сфері послуг створено і менше робочих місць. Проте Німеччина у світовому господарстві спеціалізується на банківських і фінансових послугах, туризмі. Німеччина має досить розвинуту інфраструктуру: чудова мережа автомобільних доріг і залізниць, одні з найбільших у Європі й світі повітряні гавані


Слайд #13
Зовнішньоекономічна діяльність
Серед експортних товарів переважають машини, транспортні засоби, хімікалії, метали та вироби з них, харчові продукти, тканини. Високим попитом користуються в Європі поліграфічна продукція, фарфор, зброя, мереживо, хутряні вироби, музичні інструменти, побутова техніка, оптичні прилади фірми «Карл Цейс Йєна», спортивний одяг та інвентар, пиво. Основними торговельними партнерами країни є Франція, США, Велика Британія, Італія, Нідерланди, Австрія, Бельгія, Іспанія.


Слайд #14
 Імпортується продукція з Нідерландів, Франції, Бельгії, Китаю, Італії, Великої Британії, США, Австрії.


Слайд #15
Це цікаво!
Відрізняється від української шкала оцінювання роботи учнів та студентів: що менша оцінка, тим вона краща, вища. В Німеччині є оцінки від «1» (відмінно/sehr gut, ausgezeichnet) до «6» (погано, незадовільно/mangelhaft), причому можливі проміжні оцінки типу 1,1; 2,5; 4,3 і так далі.


Слайд #16
Культура


Слайд #17
Бранденбурзькі ворота


Слайд #18


Слайд #19
Кельнський собор 


Слайд #20


Слайд #21
Берлінський собор


Слайд #22


Слайд #23
Поштова вежа


Слайд #24
Замок Шарлоттенбург


Слайд #25


Слайд #26
Замок Вартбург


Слайд #27


Слайд #28
Георг Флегель. «Натюрморт з оселедцем і глеком з бородачем»


Слайд #29
Вільгельмсхьоге, Кассель


Слайд #30
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ