Презентація "Закарпаття"

-7
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Закарпаття"
Слайд #1
Закарпаття
Мій рідний край.


Слайд #2
Закапаття- це край..
"Зеленого золота"
 лісів, садів і виноградників, край мальовничих гір і полонин, багатих цілющими мінеральними джерелами.


Слайд #3
де є багато можливостей різного відпочинку, лікування, проведення часу.
Закарпаття - край,


Слайд #4
Жителі Закарпаття оригінальні й специфічні, винахідливі й працьовиті, і, в першу чергу, щиросерді й гостинні. Кращі представники цих народів: поети і вчені, художники і майстри, своєю культурою та звичаями збагачували наш народ. Тут розчинилися десятки народностей, починаючи від кельтів і римлян, і завершуючи угорцями і українцями..


Слайд #5
Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим - насолоду. У багатьох містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні або бальнеологічні санаторії. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи. Під Закарпаттям ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на мінеральне або геотермальне джерело


Слайд #6
Все для активного способу життя та спорту
Для любителів кінного спорту, у багатьох регіонах Закарпаття, пропонуються кінні маршрути з інструкторами. Гори привабливі для любителів гірських походів та екстремальних видів спорту. А взимку на Вас чекають численні гірськолижні траси та краса навколишніх краєвидів. Прихильників риболовлі та водних видів спорту чекають озера, малі і великі ріки з найрізноманітнішим природним оточенням.


Слайд #7
Різноманітні домашні страви та напої це ще одна ізюминка Закарпаття та його мешканців. Де б Ви не були, в який район Ви б не завітали, Ви всюди можете скуштувати “кухонну творчість” закарпатських кулінарів. Доказом того, яку важливу роль в житті закарпатців відіграє смачна їжа і добрі вина та наливки, служить велика кількість пов'язаних з ними традиційних культурних заходів.


Слайд #8
Закарпаття знаходиться на крайньому заході України, займає південно-східну частину Східних Карпат і північно-східну частину середньо дунайської низовини. Північна і східна частина області гірська, південна частина має низовинний характер. Крайня північна точка – біля с. Стужиця на кордоні з Польщею, крайня південна – біля села Ділове на кордоні з Румунією, крайня східна – Піп Іван Чорногірський, на межі з Івано-Франківською областю, крайня західна – с. Соломоново на кордоні зі Словаччиною.


Слайд #9
Область межує з чотирма країнами – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а з пінічно-східного боку – з Львівською та Івано-Франківською областями України.


Слайд #10
В області знаходиться 1839 пам’яток археології, історії та мистецтва, серед яких 6 – загальнодержавного значення. Мовчазні свідки минулих епох – Горянська ротонда ХП ст., костьол францисканців ХУ ст., Кафедральний собор ХУП ст., замок Паланок – ХІУ-ХУП ст., палац графів Шенборнів ХІХ ст. та інші.


Слайд #11
Найбільші природно-заповідні території:
- Карпатський біосферний заповідник;
- національний парк „Синевир”;
- Ужанський національний природний парк.


Слайд #12
В Закарпатті дуже багато унікальних місць:
* Закарпаття є воротами України в Західну Європу;


Слайд #13
гора Говерла – найвища вершина Українських Карпат (висота 2061 м.);


Слайд #14
* Синевирське озеро – одне з найкрасивіших високогірних озер в Карпатах, розміщено на висоті 989 м над рівнем моря, загальна площа поверхні 7 га, найбільша глибина 20 м.;


Слайд #15
* Долина нарцисів – єдине місце на Україні та СНД, де зустрічаються зарості природного нарцису вузьколистого


Слайд #16
найдовша в Європі липова алея набережна Незалежності в м. Ужгороді


Слайд #17
у селі Іза, що на Хустщині, швидко прижилися плямисті олені, завезені сюди з Калінінградської області. Їх панти мають велику фармацевтичну цінність. У цьому ж селі добре акліматизувались екзотичні африканські страуси, яких розводять на спеціальній фермі


Слайд #18
Селище Тур’ї Ремети, Перечинського р-ну, Закарпатської обл. лежить у Турянській долині, у місці, де зливаються гірські річки Тур’я та Туриця. В основі всіх цих назв – тур, тварина, що водиться в карпатських лісах. Що ж до другої частини назви селища “Ремети”, то перекази стверджують, що так колись називали ченців, які мали свої таємні підземні ходи через гору Магуру.


Слайд #19
Ужгородський замок


Слайд #20
 
Мукачівський замок Паланок


Слайд #21
Замок графів Шенборнів


Слайд #22
Хустський замок


Слайд #23
Виноградівський замок


Слайд #24
Королівський замок


Слайд #25
Невицький замок


Слайд #26
Боржавський замок


Слайд #27
Закарпаття настільки унікальний куточок України, що можна сміливо сказати: „Хто не побував на Закарпатті – той не бачив України і не побував у центрі континентальної Європи”.
Тож до подорожей по унікальному краю, юні друзі !


Слайд #28


Слайд #29
Закарпаття моїми очима


Слайд #30