Презентація "Порівняльна характеристика суецького та панамського каналів"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Порівняльна характеристика суецького та панамського каналів"
Слайд #1
Порівняльна характеристика суецького та панамського каналів
Виконав учень 10-Б класу
Бобрицький Владисав


Слайд #2
НАЙВАЖЛИВІШІ СУДНОПЛАВНІ КАНАЛИ
Міжнародні канали, скорочуючи світові морські шляхи, відіграють важливу роль у морському судноплавстві і світовій торгівлі, через них йдуть великі потоки суден і вантажів. Міжнародні канали можуть мати також велике військово-стратегічне значення (наприклад, Суецький, Панамський, Кільський).


Слайд #3
Суєцький канал
Суецький канал — це судноплавний безшлюзовий морський канал на північному сході Єгипту, що з'єднує Червоне море із Середземним мо­рем. Цей канал — найкоротший водний шлях між портами Атлантичного і Індійського океанів (на 8—5 тис. км коротше за шлях навколо Африки). Зона Суецького каналу вважається умовним кордоном між Африкою і Азією. Суецький канал офіційно був відкритий для судноплавства у 1869 р.


Слайд #4
Вхідні порти — Порт-Саїд (з Фуадом) з боку Середземного моря; Суец (з Тауфіком) з боку Червоного моря. Для постачання каналу річковою водою з Нілу проритий так званий прісноводний канал Ісмаїлія. Географічне поло­ження каналу у центрі міжнародних морських комунікацій, що зв'язують нафтодобувні країни Близького і Середнього Сходу з Західною Європою і забезпечують її зв'язки з Азією, Австралією і Східною Африкою, обумовило високий ступінь завантаженості Суецького каналу.


Слайд #5
Понад 70 % перевезень становлять нафта і нафтопродукти. За екс­плуатацію каналу Єгипет отримав у 1966 р. 95 млн єгипетських фунтів. За тоннажем вантажів, що перевозяться, Суецький канал до 1967 р. сто­яв на першому місці серед усіх міжнародних каналів. На нього припада­ло бл. 15 % світових перевезень вантажів і понад 20 % перевезень нафти і нафтопродуктів. У 1983 р. канал був реконструйований. У наш час через Суецький канал щорічно проходить бл. 30 тис. суден.


Слайд #6
Панамський канал
У середині XIX ст. Великобританія і США спере­чалися за право на спорудження каналу. Франція, скориставшись їх про­тиріччями, почала будівництво в 1879 p., але у зв'язку з крахом францу­зької компанії право на спорудження Панамського каналу в 1901 р. пе­рейшло до США. Панамський канал — штучний водний шлях на тери­торії Панами і Центральної Америки, перетинаючий Панамський пере­шийок в його найбільш низькій частині і зв'язуючий Атлантичний і Ти­хий океани. Панамський канал довго вважався одним з найважливіших транспортних водних шляхів міжнародного значення. Він і зараз прохо­дить в межах особливої зони під юрисдикцією США. У 1904 р. військове міністерство США розпочало будівництво каналу. Перше судно пройш­ло через Панамський канал в 1914 p., але офіційно відкриття відбулося в 1920 p., після чого канал фактично вступив до ладу.


Слайд #7
Біля атлантичного входу в Панамський канал розташовані порти Крістобаль і Колон, біля тихоокеанського — Бальбоа і Панама. На Па­намському каналі є 6 ступенів (по три на кожному шлюзі) парних шлю­зів. Проведення суден через шлюзи здійснюється спеціальними елект­ровозами. Середня пропускна спроможність Панамського каналу — 36 суден, максимальна — 48 суден на добу. Панамський канал позбавив судна необхідності йти через Магелланову протоку або навколо мису Горн і докорінно змінив напрям ряду найважливіших морських шляхів. Найбільше значення Панамський канал має для зв'язків східного і за­хідного узбереж США (і Канади), відстань між якими скоротилася в 2,5—3 рази, між східними узбережжями США і Далекого Сходу, а також між країнами Латинської Америки. У 1971 р. через Панамський канал пройшло 15,3 тис. суден, загальним тоннажем 121 млн т з Атлантичного в Тихий океан, і 69 млн т з Тихого в Атлантичний. З них понад 70 % припадає на вантажі, що відправляються з США або йдуть у порти США. Пропускна спроможність Панамського каналу вже майже вичерпана.


Слайд #8
До того ж через його шлюзи не можуть пройти судна водотоннажністю більше за 40 тис. т — великі пасажирські лайнери, супертанкери і нові­тні авіаносці.


Слайд #9
Дякую за увагу