Презентація "Господарство країн Азії"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Господарство країн Азії"
Слайд #1
Господарство країн Азії
Підготувала учениця 10 класу
Стрельчук Катерина


Слайд #2
А́зія — найбільша за площею (біля 43,4 мільйонів км²) і за населенням частина світу, розташована головним чином у Східній півкулі. 


Слайд #3
Класифікація країн Азії за рівнем економічного розвитку:
Розвинуті країни
- Японія (член «Великої сімки»)
- Ізраїль
Частка азійських країн у зовнішній торгівлі Японії (%)


Слайд #4
Країни, що розвиваються
- Нафтовидобувні (країни Перської затоки, Бруней)
- Нові індустріальні країни (НІС)
- «Середніх» можливостей (Індія, Пакистан та ін)
- Перехідний економіки (Монголія, Казахстан, країни Закавказзя та ін)
- Плановою економіки (Північна Корея, В'єтнам, Китай)
- Найменш розвинуті країни (Афганістан, Непал, Камбоджа та ін)


Слайд #5
Основними видами діяльності більшості держав Азії є екстенсивне сільське господарство,в якому зайнято 60-80% трудових ресурсів,та добувна промисловість.


Слайд #6
Добувна промисловість – сукупність галузей, зайнятих видобуванням сировини й палива з надр землі, з вод і лісів. В Азії це видобування залізної руди, руд кольорових металів, мідних руд, коштовного каміння, вугілля, нафти, газу, торфу, горючих сланців, заготівлю деревини,мисливство, рибальство, добування морського звіра і морепродуктів.


Слайд #7
Видобування залізних та марганцевих руд зосереджено в Китаї, Казахстані, Росії і Індії.


Слайд #8
Видобування графіту зосереджено в Індії, Росії та Шрі-Ланці. На території Камбоджі розвідані такі корисні копалини, як мідь, золото, ведеться видобуток коштовного каміння.


Слайд #9
У Червоному морі та Перській затоці ведуть видобуток перлин та коралів.


Слайд #10
Продукцію добувної промисловості використовують переважно в обробній промисловості. Обробна промисловість країн Азії представлена кустарно-ремісничими підприємствами.


Слайд #11
Ведеться виробництво:
Килимів ( Іран, Афганістан)
Тканин( Сирія, Ірак)
Ювелірних виробів( Індія, Іран)
Хутряного одягу (Афганістан)


Слайд #12
Набули розвитку також великі підприємства легкої та харчової промисловості. В Азії розвинена м’ясна а також рибна та цукрова промисловості. Китай контролює 25% ринку спортивного і домашнього взуття, значну частку продажів білизни з бавовни і т. п.


Слайд #13
Багатопрофільна промисловість представлена електроенергетикою, металургією, машинобудуванням, хімічною промисловістю, що розвинена у небагатьох країнах , таких як Японія, Китай, Індія, Республіка Корея, В’єтнам, Казахстан.


Слайд #14
У Японії пріоритетними стали галузі «високого потенційного зростання», високотехнологічні проекти і наукомісткі напрями: телекомунікації, мікроелектроніка, оптиковолоконні матеріали, авіація і космонавтика, медицина, біотехнологія, захист довкілля тощо.


Слайд #15
Тайвань є значним експортером капіталу в світі, (за 5 останніх років XX ст. інвестиції у цьому регіоні досягли 36 млрд дол.). Сянган став діловою столицею Азії, одним з найкрупніших міжнародних фінансово-валютних центрів (третя фінансова столиця світу). Його валютна біржа посідає 5-те місце у світі, а на території сконцентровано понад 560 банків, серед яких 365 представляють 50 країн.


Слайд #16
Оброблювальна промисловість Камбоджі представлена в основному переробкою сільськогосподарської сировини, риби і деревини, виробництвом цементу, цигарок, мила, одягу. Головною статею камбоджійського експорту є текстиль. У країні діють 273 текстильних фабрики, на якій в цілому працюють 319 тисяч чоловік.


Слайд #17
Індія – це держава, що контролює до 100 % видобутку нафти і газу, виробництва міді і свинцю, більше 95 % вуглевидобутку і виробництва електроенергії, 75 % виплавки сталі, 50 % виробництва азотних добрив, близько 30 % виробництва алюмінію і т.д. В країні практично повністю націоналізована страхова і банківська справи. В руках держави знаходиться залізничний і повітряний транспорт, а також значна частина морських перевезень і зовнішньої торгівлі. 


Слайд #18
Для промисловості Ізраїлю характерна висока частка військової галузі, точного машинобудування(медична електроніка, авіабудування) хімічна та алмазообробна промисловість.


Слайд #19
В країнах Перської затоки почала розвиватись нафтопереробка та синтез мінеральних добрив.


Слайд #20
Транспортна система розвинена слабо.( крім Японії, Кореї, та Індії) Основним видом транспорту є залізничний. Проте такі держави як Оман, Афганістан, ОАЕ, Кіпр, Мальдіви та інші зовсім такого транспорту не мають.


Слайд #21
Морський транспорт забезпечує зовнішні перевезення приморських країн. Найбільшим морським флотом відомі Японія, Китай, Філіппіни, Сінгапур та Корея. Авіаційний транспорт для більшості країн Азії є новим проте є великі аеропорти у Токіо та Осаці.


Слайд #22
Отже, країни Азії є дуже різними за рівнем економічного розвитку і значенням у світовій економіці.


Слайд #23
Дякую за увагу!