Презентація "Подільська височина"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Подільська височина"
Слайд #1
Подільська височина


Слайд #2
Поді́льська височина́ — височина на південно-західній України у Львів-ській, Тернопільській,Хмель-ницькій, Ів.-Франківській,Вінницькій та частково Одеській областях. Поді́льська височина́ входить до складу Східноєвропейської рівнини.


Слайд #3
Подільську височину разом із Волинською  часто називають Во-лино-Подільскою.


Слайд #4


Слайд #5
Височина витягнута із північно-західної на південно-східну частину.
На північно-західній частині обривається у бік рівнин Малого Полісся крутим уступом заввишки до 200 м.
На північно-східній- Подільська височина межує з Придніпровською височиною. Ця межа умовно проходить по долині Південного Бугу.
На південно-західній-Подільська височина межує з Передкарпаттям — в основному по долині Дністра.


Слайд #6
Для рельєфу характерне сполучення великих плоских межиріч і глибоких каньйоноподібних долин річок — лівобережних притокДністра — Гнилої Липи, Золотої Липи, Стрипи, Серета, Збруча, Смотрича, Студениці. Глибина врізу долин досягає 200—250 м.
Висоти знижуються із північного заходу на південний схід з 380—320 м до 220—130 м. Найвища точка — 471 м (гора Камула).
Гора Камула


Слайд #7
Північний край височини в результаті інтенсивного ерозійного розчленовування має горбкуватий характер рельєфу (Гологори,Вороняки, Кременецькі гори заввишки 400 м і більше).
Придністровська частина Подільської височини — це східчаста рівнина, утворена великими терасами Дністра. У західній частині з північного заходу на південний схід простягаються Товтри (Медобори).


Слайд #8
Значну частину Подільської височини розорано. Є дубові ліси (з домішкою граба, липи) і лугові степи. У північних районах трапляються невеликі букові ліси, у південній частині — різнотравно-типчаково-ковилові степи.


Слайд #9
Дякую за увагу!!!