Презентація "Кислотні дощі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Кислотні дощі"
Слайд #1
Екологічна проблема людства: Кислотні дощі
Учениці 7(11)-Б класу
Жукової Євгенії


Слайд #2
У нове тисячоріччя людство вступає в умовах екологічної кризи. Ще з початку XX століття три глобальні екологічні проблеми: руйнування озонового шару Землі, що прогресує; потепління її клімату та кислотні дощі — зробили цілком реальною погрозу самознищення людства. 
Кисло́тний дощі — усі види метеорологічних опадів: дощ, сніг, град, туман, дощ зі снігом, — кислотність яких вища від нормальної.


Слайд #3
Головна причина кислотних опадів – надходження сполук сірки і азоту в атмосферу. Кислотні опади завдають шкоди будівлям, пам'ятникам і металевим конструкціям, викликають загибель лісів, знижують урожай багатьох сільськогосподарських культур, погіршують родючість ґрунтів, що мають кислу реакцію, і стан водних екосистем.


Слайд #4
Кислотний дощ утворюється в результаті реакції між водою і такими забруднюючими речовинами, як діоксид сірки і різних оксидів азоту. Ці речовини викидаються в атмосферу автомобільним транспортом, у результаті діяльності металургійних підприємств і електростанцій, а також при спалюванні вугілля і деревини. Вони перетворюються в розчини кислот: сірчаної, сірчистої, азотистої й азотної. Потім, разом із снігом чи дощем, вони випадають на землю.


Слайд #5
У водяних екосистемах кислотні опади викликають загибель риб та інших водяних мешканців. Підкислення води рік і озер серйозно впливає і на сухопутних тварин. Разом із загибеллю озер стає очевидною і деградація лісів. 
Кислоти порушують захисний восковий покрив листів, роблячи рослини уразливішими для комах, грибів і інших патогенних мікроорганізмів.  Якщо руйнується лісова екосистема, починається ерозія ґрунту, засмічення водоймищ, повінь і погіршення запасів води стають катастрофічними.


Слайд #6
У результаті закислення в ґрунті відбувається розчинення живильних речовин, життєво необхідних рослинам.
 Використовуючи такі рослини в їжу, людина також одержує разом з ними підвищену дозу важких металів. Важкі метали, що знаходяться в природних водах, негативно впливають на нирки, печінку, центральну нервову систему, викликаючи різні онкологічні захворювання. Генетичні наслідки отруєння важкими металами можуть проявитися через 20 років і не тільки в тих, хто вживає брудну воду, але й у нащадків.
 


Слайд #7
Кислотні дощі роз'їдають метали, фарби, синтетичні з'єднання, руйнують архітектурні пам'ятники. Багато скульптур і будинки в Римі, Венеції й інших містах, пам'ятники зодчества, такі, як Акрополь в Афінах, Кельнський собор та інші, за кілька останніх десятиліть одержали значно більші ушкодження, чим за весь попередій час.
Найхарактерніші кислотні дощі для індустріальних країн з високорозвиненою енергетикою. Проте більшість людей залишається байдужими до проблеми кислотних дощів.


Слайд #8
Дякую за увагу!