Презентація "Мадагаскар"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мадагаскар"
Слайд #1
Мадагаскар


Слайд #2
Мадагаскар — невеликий «континент», розташований в 400 кілометрах від Африки, — є одним із найбільших островів на планеті. 


Слайд #3
У 1500 році португальський мореплавець Дієгу Діаш зі своєю флотилією прямував до Індії, в результаті шторму вони збилися з курсу. Так було відкрито унікальний тропічний острів в Індійському океані. Острів Мадагаскар — справжня екзотика, дика природа з океаном, горами, джунглями. На острові можна побачити неповторні гейзери, чимало водоспадів, красиві озера, утворені в кратерах згаслих вулканів. 


Слайд #4
Природа острова Мадагаскар унікальна. Тільки тут розташоване царство лемурів, яке налічує кілька десятків видів. Лемури є символом острова і національним надбанням. Прабатьки мавп — лемури — довірливі, соромливі і миролюбні. У результаті нічного способу життя їхні очі стали дуже великими. Розміри лемурів коливаються — від мишачого лемура до гігантського мегалодапіса, який досягає розмірів з горилу. 


Слайд #5
У них смугастий чорно-білий хвіст, і розміром вони з домашню кішку. Ката живуть у зграях, в яких верховенство належить самкам. Безперечний факт, що матріархат на Мадагаскарі поширюється і на мешканців острова. 
Найпопулярніший представник лемурів — котячий лемур ката.


Слайд #6
Корінні жителі Мадагаскару вірять у містику. Вони вважають, що лемурами стають душі померлих людей. Саме тому до лемурів ставляться трепетно і дбайливо. І вважається, що вбивши лемура, можна занапастити уособлення рідних. За звичаями місцевого населення, кожне дерево, озеро носить своє ім'я, значення, зміст і силу. Біля священних місць — а таким може бути будь-яке водоймище, дерево або галявина — діють дуже суворі правила: не вживати свинину і не з'являтися жінкам у штанах. 


Слайд #7
Острів Мадагаскар по праву можна вважати цілим континентом, тому що тут мешкають рідкісні види рослин і тварин. Острів розташований у тропічній зоні. Тут ростуть тисячі різноманітних видів орхідей, сім видів баобабів. Фауна до 80% є неповторною, багато видів тварин не зустрічаються більше ніде на планеті. До них належать найбільші метелики у світі, різні хамелеони і зелені мавпи. У національному парку поблизу міста Амбалавао можна захоплюватися соковитими долинами і високими гірськими вершинами. 


Слайд #8
Найбільш дощовою є східна частина острова лемурів, яка заросла густими тропічними лісами, вона заповнена мільйонами найкрасивіших комах і птахів. Тут мешкає найкрасивіший метелик — мадагаскарська уранія. Розмах її крил становить більше 10 сантиметрів, милуватися нею можна в будь-який час року. На жаль, в результаті вирубки лісів для обігрівання населення, багато тварин позбавляються свого будинку, їм загрожує знищення. 


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12
Одним із чудес острова Мадагаскар є Мертве озеро. Воно з усіх боків затиснуте між гранітних скель. Вода в озері темна, майже чорна, але дуже чиста. Глибина становить 400 метрів, при порівняно невеликих розмірах — 50 на 100 метрів. В озері немає живих організмів, тому воно й носить таку назву. Місцеві жителі кажуть, що ще нікому не вдавалося його переплисти. 


Слайд #13
Південна частина унікального острова Мадагаскар надзвичайно посушлива, всюди зустрічаються піщані дюни, а колір ґрунту — червоний, в цьому схожість з африканським континентом. 


Слайд #14
Кістки місцевих динозаврів зберігаються в палеонтологічних музеях, там можна зустріти недавно вимерлу гігантську птицю епіорніса, розміри якої досягали дорослого слона. 


Слайд #15
Столиця Мадагаскару — Антананаріву — височіє на висоті півтора кілометра над рівнем моря. Вуличні музиканти, усипальниці монахів, незвичайні пам'ятники, фортеці та руїни створюють традиційно колоритний образ міста. У головному місті розташований ринок Зума, що в перекладі означає «п'ятниця», —  найбільший у світі ринок під відкритим небом. Столичні жителі привітні й добродушні. 


Слайд #16
Екзотичні орхідеї острова Мадагаскар.


Слайд #17


Слайд #18
Мешканці тропічного острова Мадагаскар. 


Слайд #19


Слайд #20
Тропічний ліс острова лемурів.


Слайд #21
Найбільші дерева острова Мадагаскар. 


Слайд #22


Слайд #23
Умілий майстер перевтілення — мадагаскарський хамелеон.


Слайд #24
Національний парк “Ізало”.


Слайд #25
Перші жителі Мадагаскару мали африканське і азіатське походження, з часом тут з’явилося 18 змішаних афро-азіатських етнічних груп.  Азіатські особливості найбільш яскраво проявляються у людей, що населяють гірські місцевості країни, а жителі прибережної смуги мають переважно африканські корені.


Слайд #26


Слайд #27
Дякую за увагу!