Презентація "Катастрофи, пов'язані із водними ресурсами"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Катастрофи, пов'язані із водними ресурсами"
Слайд #1
Проект “ Катастрофи, пов'язані із водними ресурсами “
Підготувала
Учениця 22 групи


Слайд #2
Катастрофа — це великомасштабна аварія, яка призводить до важких наслідків для людини, тваринного й рослинного світу, змінюючи умови середовища існування. Види водних катастроф:
Повені. За даними ЮНЕСКО, від повеней у ХХ ст. загинуло 9 млн. осіб.
Паводки.
Цунамі.
Мегацунамі.
Селі.


Слайд #3
Повінь
Це значне затоплення місцевості внаслідок підйому рівня води в річці, озері, водосховищі, спричинене зливами, весняним таненням снігу, вітровим нагоном води, руйнуванням дамб, гребель тощо.
Класифікують на низькі(малі), високі, видатні та катастрофічні.
повінь на Кубані


Слайд #4
Паводок
Це значне підвищення водності річки в межах річного циклу, що виникає нерегулярно, утворюється під час дощів чи відлиги. На відміну від повеней виникають нерегулярно. Значний паводок може викликати повінь.
Півначна Корея, Анджау


Слайд #5
Цунамі
Це хвилі, довжиною більше 500 метрів, які утворюються в морі чи океані зазвичай внаслідок землетрусів. На глибокій воді цунамі поширюється зі швидкістю кількасот метрів на годину.
Головна відмінність цунамі від інших видів хвиль на воді полягає в тому, що рухається вся товща води, а не лише триповерховий шар. 
Цунамі, Японія.


Слайд #6
Мегацунамі
Це надпотужна хвиля цунамі,яка загрожує великим проникненням углиб суші. Може бути викликана космічною катастрофою (наприклад, зіткненням Землі з астероїдом) або земними причинами —землетрусами, зсувами грунту, обвалами).


Слайд #7
Сель
Це раптовий короткочасний бурхливий паводок на гірських річках, потічках, ущелинах з величезною кількістю наносів, що надає йому характер бруднокамінного потоку.
За ґранулометричним складом уламкового матеріалу розрізняють грязьові, жорствові, галькові, валунні.