Презентація "Водні ресурси України"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Водні ресурси України"
Слайд #1
Водні ресурси України
Алмакаева 8-Б


Слайд #2
План:
1)Загальні відомості
2)Світязь
3)Дніпро
4)Південний Буг


Слайд #3
Водні ресурси — це поверхневі і підземні води, придатні для вико­ристання в народному господарстві. Частина користувачів (промисловість, сільське і комунальне господарства) безповоротно забирають воду з рік, озер, водосховищ, водоносних горизонтів. Інші використовують не саму воду, а її енергію, водну поверхню або водоймище загалом 


Слайд #4


Слайд #5
Озер у країні понад 20 тисяч, 43 з них мають площу, яка перевищує 10 км2. Великі озера розташовані в плавнях Дунаю і на узбережжі Чор­ного моря (Ялпуг, Сасик та інші). Найбільше озеро Полісся — Світязь. Синевир — найбільше озеро Карпат. Загальна площа боліт становить 12 тис. км2. Розташовані вони переважно в Поліссі..


Слайд #6
Озеро Світязь
Це озеро в Україні, в межах Шацького району Волинської області. Належить до групи Шацьких озер, розташованих на території Шацького Національного природного парку на Волинському Поліссі.


Слайд #7


Слайд #8
Берегова лінія протяжністю понад 30 км заросла комишами, очеретом  та осокою. Поблизу берегів вода частково вкрита  ряскою й латтям. Самі береги окреслені нечітко — піски, крейдяний  мегель і  вапняки  надають їм своєрідності й неповторності. Сосни з березами, грабами, дубами подекуди підступають до самої води. Вздовж берегів іноді трапляються галька і валуни, окремі ділянки заболочені. 


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Озеро багате  бентосом, рибою (вугор, лящ, окунь, щука, сом), водоплавними птахами; умови сприяють розведенню хутрового звіра.


Слайд #12
Дніпро
Від витоку до гирла Дніпро протікає територією трьох держав: Росії, Білорусі таУкраїни. Річка та її притоки на окремих ділянках слугують природним кордоном між країнами. Вони також зрошують 12 густо заселених областей.


Слайд #13


Слайд #14
У Дніпрі і його водосховищах   мешкали представники 8 систематичних відділів водоростей: синьо-зелені, діатомові, зелені,динофітові, евгленові, жовтозелені, золотисті, криптофітові. Особливо різноманітні — зелені. Серед них інтенсивно розвивалися вольвоксові, протококові, улотриксові, зігнемові, десмідієві водорості.


Слайд #15


Слайд #16
У Дніпрі водяться майже всі з відомих в Україні понад 70 видів риб. Нижня частина річки багатша на рибу — там водиться 60—65 видів, тоді як біля Києва — лише 40. Найпоширеніші — коропові, прохідні й напівпрохідні риби (оселедці, осетрові, тараня та інші), які раніше заходили високо по течії, але після спорудження водосховищ затримуються на греблі, а то й взагалі не виходять із нижньої течії.


Слайд #17


Слайд #18
Дніпро
Басейн Південного Бугу розташований в межах трьох геоструктурних районів: верхня частина басейну розміщена на Волино-Подільській височині, середня його частина знаходиться в межах Придніпровської височини, нижня течія належить до Причорноморської низовини.


Слайд #19


Слайд #20
У місті Вінниця на річці Південний Буг встановлено найбільший в Європі плавучий світло-музичний фонтан.


Слайд #21


Слайд #22
В формуванні клімату  басейну Південного Бугу важливу роль відіграє циркуляція атмосфери, з якою пов’язані переміщення повітряних мас з Атлантики,Арктики іСередземномор’я.
У верхів’ї та в середній частині басейну клімат помірно континентальний. Клімат південних районів перебуває під впливом Чорного моря і в нижній течії річки повільно переходить в посушливий.


Слайд #23


Слайд #24
Адресси сайтів
1) http://rybalka.co.ua/forum/index.php?topic=106.0
2) http://geoknigi.com/book_view.php?id=798
3)
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%B7%D1%8C