Презентація "Етнічні землі України"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Етнічні землі України"
Слайд #1
Етнічні земліУкраїни


Слайд #2
Слобожанщина
З а п о р і ж ж я
Т а в р і я
П і н і ч н е
П ричорномор' я
Буджак
Бессарабія
С ер е д н я
Наддніпрянщина
П о л і с с я
Сіверщина
В о л и н ь
П о д і л л я
Галичина
Закарпаття
Буковина
Донщина
К і н е ц ь


Слайд #3
Галичина
Територія Львівської, Івано-Франківської, більшої частина Тернопільської та невеликої частини Чернівецької областей. Назва походить від назви столиці Галицько-Волинського князівства – м.Галича, яке, в свою чергу,– від племені галичів, що заселяли цю землю і видобували сіль (кельтською “гал” означає “сіль”).


Слайд #4
Волинь
Територія Волинської, Рівненської, західної частини Житомирської, північної частини Тернопільської областей. Назва походить від давнього міста Волинь (Велинь).


Слайд #5
Буковина
Західна частина Чернівецької області. Назва походить від дерев буків, на які багата ця територія.


Слайд #6
Поділля
Охоплює територію між Південним Бугом і Дністром: Вінницька, південь Хмельницької та Житомирської, північ Одеської, схід Чернівецької та Тернопільської областей. Назва походить від “країни з оселями по долинах”, бо села тут розміщувалися по долинах річок.


Слайд #7
Закарпаття
Територія Закарпатської області. Назва походить від “замлі, що розташована за Карпатами”.


Слайд #8
Сіверщина
Північна частина Сумської області. Назва походить від племені сіверян, що заселяли цю землю.


Слайд #9
Слобожанщина
Територія Харківської, півдня Сумської, Донецької та Луганської областей. Назва походить від слова “слобода”, тобто назв поселень на цій території, що почали виникати в XVII ст.


Слайд #10
Полісся
Територія Житомирської, північної частини Рівненської, Київської та Чернігівської областей. На цих землях дуже багато лісів, звідки й назва.


Слайд #11
Запоріжжя
Територія Дніпропетровської, Запорізької, західної частини Донецької та Херсонської областей, що знаходиться “за порогами” Дніпра. Звідси й назва.


Слайд #12
Середня Наддніпрянщина
Частина Київської, Житомирської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Цю територію ще називають Центральною Україною, Подніпров'ям або Придніпров'ям.


Слайд #13
Донщина
Частина Харківської та Донецької областей. Лежить у басейні середнього та нижнього Дону. Історична земля донських козаків.


Слайд #14
Таврія
Територія пів-острова Крим та південь Херсонської області. Назва походить від племені таврів, що в давнину заселяли південну частину Криму.


Слайд #15
Північне Причорномор’я
Південь Миколаївської, схід Херсонської та центральна частина Одеської областей.


Слайд #16
Бессарабія
Територія Чернівецької, Одеської областей та частини Молдови. Назва походить від племені бессів, які посилилися тут у I ст.до н.е.


Слайд #17
Буджак
Територія півдня Одеської області. Назва походить від турецького слова, що означає “кут”, бо розташована на півдні межиріччя Дунаю та Дніпра.


Слайд #18
Дякуємо за увагу