Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #1

Презентація на тему: Вплив магнітного поля на живі організми
Підготувала Манькина Марта
11 А класу
ЛССЗШ № 81 ім. П. Сагайдачного
2013


Слайд #2
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #2

Магнітне поле – складова частина, „електромагнітного поля”,що є окремим видом матерії.


Слайд #3
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #3

Особливість магнітного поля проявляється в його механічному діянні лише на рухомі електричні заряди або на тіла, які мають магнітний момент,незалежно від того, рухаються вони чи ні.


Слайд #4
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #4

Джерелами магнітного поля є рухомі електричні заряди, наприклад, струм у провідниках. Магнітне поле пов'язане з електричним полем. Цей зв'язок проявляється в тому, що при зміні одного з них виникає друге.


Слайд #5
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #5

Магнітні сили підвищують урожай. Так,помідори, вирощені в штучному магнітному полі, дозрівають швидше і дають більше плодів.


Слайд #6
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #6

Пшениця, посіяна в напрямі схід-захід росте краще і дає більший врожай, ніж посіяна в напрямі північ-південь. Це явище вчені пояснюють чутливістю рослин до магнітного поля Землі.


Слайд #7
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #7

Деякі відхилення спостерігаються в періоди сонячної активності, коли під впливом потужного корпускулярного потоку магнітне поле землі відчуває короткочасні різкі зміни своїх основних характеристик.


Слайд #8
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #8

Це явище, що отримало назву магнітних бур, несприятливо позначається на стані всіх екосистем, включаючи і організм людини. У цей період відзначається погіршення стану хворих, що страждають серцево-судинними,нервово-соматичними та іншими захворюваннями.


Слайд #9
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #9

До магнітних полів чутливі комахи. В земному полі орієнтуються молюски, черв'яки, і навіть водорості. На початку чи наприкінці польоту жуки, бджоли та інші комахи віддають перевагу напрямку північ-південь чи захід-схід.


Слайд #10
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #10

Магніто чутливими виявилися і птахи, і тварини. Помічено, що магнітні сили мають одну несподівану особливість- вони гальмують умовні й безумовні рефлекси.


Слайд #11
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #11

Людині пропускали через руку слабкий струм, потім поступово збільшували його силу і міряли, як швидко піддослідний відсмикне руку. Виявилося, що в магнітному полі треба дати сильніший струм, щоб людина відчула електрику. Та відсмикувала вона руку повільніше, сама того не помічаючи.


Слайд #12
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #12

Яким же чином живі істоти сприймають невидиме напруження? Магнітні сигнали сприймаються безпосередньо мозком. Магнітне поле впливає на обмін речовин нервової тканини, і реакція виникає в усіх відділах, але найінтенсивінішою вона є в гіпоталамусі і в корі головного мозку.


Слайд #13
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #13

Ці відділи мозку найчутливіші до його зміни. Отже, в перші моменти магнітне поле впливає передусім на функції центральної нервової системи, а пізніше, можливо, його дія позначиться і на роботі інших органів, клітин, які також відзначаються високим рівнем обміну речовин.


Слайд #14
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #14

Рослинний світ теж не байдужий до дії магнітних сил. Ще відчутніше переносять живі істоти зниження магнітної напруженості. Якщо помістити деякі бактерії в слабке магнітне поле, їхня чисельність різко скорочується.


Слайд #15
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #15

Миші при тривалому перебуванні в “немагнітному середовищі” швидше гинуть, не приносять потомства. Напрям земного магнітного поля в історії Землі неодноразово змінювався на протилежний, його напруженість теж не була постійною.


Слайд #16
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми» (варіант 3) - Слайд #16

Біологічні катастрофи зв'язані з різкими коливаннями напруженості магнітного поля. Існує гіпотеза, що нинішня акселерація є наслідком значного підвищення раддіо фону Землі.