Презентація "Рентгенівське випромінювання"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Рентгенівське випромінювання"
Слайд #1
Рентгенівське випромінювання
Підготувала
Учениця 11-А класу
Шпак Анна


Слайд #2
Рентгенівське випромінювання, пулюївське випромінювання або Х-промені   — короткохвильове електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі від 10 нм до 0.01 нм. В електромагнітному спектрі діапазон частот рентгенівського випромінювання лежить між ультрафіолетом та гамма-променями.


Слайд #3
Холодним зимовим вечором 22 грудня 1895 р. німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген зробив перший знімок у променях, що пізніше одержали його ім'я: він зняв руку своєї дружини, на пальці в якої було кільце. Рентген зробив відкриття зовсім випадково: він проводив експерименти із трубкою, що служить джерелом випромінювання, що виникало при гальмуванні електронів, що випускаються катодом. Виявилося, що ця трубка випускає особливі промені, які Рентген назвав Х-Променями (ікс-променями), оскільки їхня природа була невідома. Х-Промені були здатні проникати навіть через стіни.


Слайд #4
Рентген зрозумів важливість цього відкриття й перспективи його застосування в медицині. Він заклав початок таких медичних дисциплін, як рентгенологія й радіологія. Учений помітив, що промені безперешкодно проникають крізь м'які тканини (такі, як шкіра),але не проходять крізь тверді тканини (кістки). За свої видатні дослідження в 1901 р. учений був визнаний гідним Нобелівської премії по фізиці


Слайд #5
Рентген продовжував дослідження відкритих променів, перевіряючи і перевіряючи отримані результати.
Відкриття рентгенівських променів потрясло весь світ. Фізики із захопленням прийняли відкриття Рентгена і назвали в його честь нові промені рентгенівськими. Сам Рентген спокійно поставився до свого відкриття. Про значення променів для діагностики в медицині він зрозумів одразу. Дещо пізніше вчений з'ясував, що з їх допомогою можна легко визначати якість різних виробів.


Слайд #6
Застосування
Вже через рік після відкриття рентгенівські промені стали використовувати для діагностики переломів. Але можливості променів виявилися значно ширше. У медицині була утворена нова область - рентгенологія. Сучасна медична техніка за допомогою рентгенівського випромінювання досліджує будь-які внутрішні органи. При цьому зображення можна бачити не тільки на плівці, а й на екрані монітора. Рентгенівські промені застосовуються не тільки в діагностиці, а й у лікуванні деяких захворювань, наприклад, онкологічних.


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
А також…


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19
Дякуємо за увагу!!!