Презентація "Вплив магнітного поля на живі організми""

+26
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Вплив магнітного поля на живі організми""
Слайд #1
Презентація на тему «Вплив магнітного поля на живі організми»
Підготувала: Климчук Д. С.
Учениця 11-А класу
Перевірила: Соколовська Л. А.


Слайд #2
План
Магнітне поле.
Джерела магнітного поля.
Вплив магнітного поля на урожай.
Магнітні бурі.
Дія магнітних полів на комах.
Дія магнітних полів на птахів і тварин.
Сприйняття невидимого напруження живими істотами.
Дії магнітних сил на рослини. Бактерії.
Джерела інформації.
Висновок.


Слайд #3
Магнітне поле - складова частина, "електромагнітного поля", що є окремим видом матерії. Особливість магнітного поля проявляється в його механічному діянні лише на рухомі електричні заряди або на тіла, які мають магнітний момент, незалежно від того, рухаються вони чи ні. Джерелами магнітного поля є рухомі електричні заряди, наприклад, струм у провідниках.


Слайд #4
Джерелами магнітного поля є рухоміелектричні заряди, наприклад, струм у провідниках. Магнітне поле пов’язане з електричним полем. Цей зв’язок проявляється в тому, що при зміні одного з них виникає друге.


Слайд #5
Магнітні сили підвищують урожай. Так,помідори, вирощені в штучному магнітному полі, дозрівають швидше ідають більше плодів. Пшениця, посіяна в напрямі схід-захід росте краще і дає більший врожай, ніж посіяна в напрямі північ-південь. Це явище вчені пояснюють чутливістю рослин до магнітного поля Землі.


Слайд #6
Деякі відхилення спостерігаються в періоди сонячної активності, коли під впливом потужного корпускулярного потоку магнітне поле землі відчуває короткочасні різкі зміни своїх основних характеристик.


Слайд #7
Явище, що отримало назву магнітних бур, несприятливо позначається на станівсіх екосистем, включаючи і організм людини. У цей період відзначається погіршення стану хворих, що страждають серцево-судинними,нервово-соматичнимита іншими захворюваннями.


Слайд #8
До магнітних полів чутливі комахи. В земному полі орієнтуються молюски, черв’яки,і навіть водорості. На початку чи наприкінці польоту жуки, бджоли та інші комахи віддають перевагу напрямку північ-південь чи захід-схід.


Слайд #9
. Магніточутливими виявилися і птахи,і тварини.Помічено, що магнітні сили мають одну несподівану особливість- вони гальмують умовні й безумовні рефлекси.


Слайд #10
Людині пропускали через руку слабкий струм, потім поступово збільшували його силу і міряли, як швидко піддослідний відсмикне руку. Виявилося, що в магнітному полі треба дати сильніший струм, щоб людина відчула електрику. Та й відсмикувала вона руку повільніше, сама того не помічаючи.


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
Рослинний світ теж не байдужий до дії магнітних сил. Ще відчутніше переносять живі істоти зниження магнітної напруженості. Якщо помістити деякі бактерії в слабке магнітне поле, їхня чисельність різко скорочується.


Слайд #14
Миші при тривалому перебуванні в “немагнітному середовищі” швидше гинуть, не приносять потомства. Напрям земного магнітного поля в історії Землі неодноразово змінювався на протилежний, його напруженість теж не була постійною.


Слайд #15


Слайд #16
В презентації використана інформація з онлайн енциклопедіїї «Вікіпедія».


Слайд #17
Висновок
Отже, питання вивчення геомагнітного поля Землі в середовищі нашого існування, є на даний момент одним з приоритетніх напрямів для оздоровлення, як людей, так і тварин. магнітне поле прийшло на службу до людини. Але виникає запитання: "Не стане магнітне моле небезпечним для людини?"


Слайд #18