Презентація "Електрична дуга"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Електрична дуга"
Слайд #1
Електрична
дуга,
дуговий розряд


Слайд #2
Електрична дуга (Дуговий розряд) - фізичне явище, один з видів електричного розряду в газі.


Слайд #3
який виникає за високої температури між електродами, розведених на невелику відстань і супроводжується яскравим світінням у формі дуги.


Слайд #4
Дуговий розряд 3000В


Слайд #5


Слайд #6
 
-- Якщо в колі є потужне джерело, то іскру можна перетворити в електричну дугу. Дуга виникає, якщо привести в контакт, а потім поступово розсовувати два вугільні електроди, які перебувають під напругою.
-- Дуговий розряд виникає тоді, коли внаслідок нагрівання катода основною причиною іонізації газу є термоелектронна емісія – випромінювання електронів дуже нагрітими тілами.


Слайд #7
Дуговий розряд 600В між волосинками багатожильного проводу.


Слайд #8


Слайд #9
Розподіл температури в різних
ділянках шнура електричної дуги


Слайд #10
Вперше дуговий розряд описав і відкрив у 1802 році російський вчений Петров Василь Володимирович. Тому його часто називають також дугою Петрова.


Слайд #11
Васи́ль Володи́мирович Петро́в 
(8  липня 1761 — 3 серпня 1834) 
російський фізик-експериментатор, електротехнік-самоучка, академік Петербурзької АН (з 1809; член-кореспондент із 1802), першовідкривач дугового розряду


Слайд #12
Дуговий газовий розряд знаходить широке застосування для зварювання та різання металів, отримання високоякісних сталей (дугова піч) та освітлення (прожектори, проекційна апаратура). Широко застосовуються також дугові лампи з ртутними електродами у кварцових балонах, де дуговий розряд виникає в ртутній парі при відкачаному повітрі. Дуга, що виникає в ртутній парі, є потужним джерелом ультрафіолетового випромінювання та використовується в медицині (наприклад, кварцові лампи). Дуговий розряд при низьких тисках парах ртуті використовується в ртутних випрямлячах для випрямлення змінного струму.


Слайд #13
Дугові печі


Слайд #14
Прожектор
Проектор


Слайд #15
Кварцова лампа
Дугова ртутна лампа


Слайд #16
Електродугове
зварювання


Слайд #17
Електродугове́ зва́рювання — зварювання плавленням, при котрому нагрів та розплавлення кромок з'єднуваних частин виробів відбувається електричною дугою.
Основні способи дугового зварювання: зварювання покритим електродом, дугове зварювання під флюсом, зварювання у захисному газі.


Слайд #18
Електродугове ручне зварювання вкритим електродом
Електрозварювання (дуговий розряд)


Слайд #19
У 1939році український  вчений Є. О. Патон розробив технологію автоматичного зварювання під флюсом, зварювальні флюси і головки для автоматичного зварювання, електрозварні вежі танків, електрозварюльний міст.


Слайд #20


Слайд #21
Дякую за увагу!