Презентація "Електродвигуни"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Електродвигуни"
Слайд #1
Електродвигуни
Роботу виконав:
Учень 9-Б класу
КГСМ №1
Дубач Богдан
Plastivezzz Inc


Слайд #2
Історія виникнення
Першим хто почав вивчати магнетизм і електрику був Андре Марі Ампер.
Plastivezzz Inc


Слайд #3
Найпершим перетворення магнітної дії у механічну, а саме магнітне обертання у 1821 році показав Майкл Фарадей. Дослід: магніти,ртуть,дріт. При підключенні струму дріт та магніт на шарнірах починали крутитися, якщо змінити + і – тоді вони починали крутитись в іншу сторону.
Plastivezzz Inc


Слайд #4
У 1824 році англійський фізик і математик Пітер Барлоу за допомогою приладу наочно продемонстрував можливість перетворення електричної енергії в механічну. Колесо Барлоу являло собою два горизонтально розташованих П-подібних постійних магніту, під якими на одній осі розміщені два мідних зубчастих колеса. Коли через колеса проходив струм, вони починали обертатися в одному напрямі.
Plastivezzz Inc


Слайд #5
Перший електродвигун з безпосереднім обертанням робочого валу був створений в 1834 році фізиком і академіком Борисом Якобі. Двигун Якобі складався з двох груп електромагнітів. Поперемінне зміна полярностей рухомих електромагнітів відбувалося шляхом спеціального комутатора. Принцип цього пристрою використовується в деяких сучасних електродвигунах. Потужність двигуна складала всього 15 Вт, при частоті обертання ротора 80-120 об / хв. Ротор, статор, комутатор.
Plastivezzz Inc


Слайд #6
Plastivezzz Inc


Слайд #7
Сучасні електродвигуни
Двигуни постійного струму
Двигуни змінного струму
Синхронні
Асинхронні
Plastivezzz Inc


Слайд #8
Двигун постійного струму - електричний двигун, живлення якого здійснюється постійним струмом
Plastivezzz Inc


Слайд #9
Двигун змінного струму - електричний двигун, живлення якого здійснюється змінним струмом. За принципом роботи ці двигуни поділяються на синхронні та асинхронні двигуни. Синхронні – у них співпадає магніторухома сила статора зі швидкістю обертання ротора. Асинхронні- в них магніторухома сила статора не співпадає з швидкістю обертання ротора.Вони легкі в конструктуції і легко обслуговуються тому вони є найпоширенішими.
А Статор; Б Ротор
1.Корпус 2.Сердечник 3.Обмотка 4.Вал
Plastivezzz Inc


Слайд #10
Plastivezzz Inc