Презентація "Рентгенівське випромінювання"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Рентгенівське випромінювання"
Слайд #1
Рентгенівське випромінювання


Слайд #2
Рентгенівське випромінювання -короткохвильове електромагнітне випромінюванняз довжиною хвилі від 10 нм до
0.01 нм, яке займає спектральну область між гамма і ультрафіолетовим випромінюванням.


Слайд #3
Рентгенівське випромінювання виникає від різкого гальмування руху швидких електронів у речовині, при енергетичних переходах внутрішніх електронів атома.


Слайд #4
Першовідкривачем випромінювання є Іван Пулюй. Ще на початку 1895 року він спостерігав дію невидимих променів, проте не поспішав повідомляти про них науковий світ.


Слайд #5
Після попереднього повідомлення про відкриття нового виду променів, яке Рентген зробив 28 грудня 1895 року, І.Пулюй 13 лютого і 5 березня 1896 року опублікував дві статті про виникнення та фотографічну дію Х-променів, і лише 9 березня 1896 року та у травні 1897 року з’являються статті Рентгена.


Слайд #6
Крім того І.Пулюю належить першість у відкритті іонізаційної здатності Х-променів, у дослідженні їх просторового розподілу та поясненні механізму виникнення.
 


Слайд #7
Рентгенівські (Х промені) виникають у трубках Пулюя – скляних балонах, з яких викачено повітря до тиску 10-6–10-7 мм рт.ср. і в які впаяні катод і анод .


Слайд #8
Рентгенівське випромінювання використовуються для флюорографії, рентгенофлюоресцентного аналізу і в кристалографії для визначення атомної структури кристалів.
Рентгенівський мікроскоп


Слайд #9
Рентгенодіагностика і рентгенотерапія
Розпізнавання захворювань під час просвічування тіла Х випромінюванням називається рентгенодіагностикою. Рентгенодіагностика поділяється на рентгеноскопію і рентгенографію .


Слайд #10
При рентгеноскопії тіньове зображення внутрішніх органів спостерігають безпосередньо на флуоресцентному екрані. Рентгеноскопію проводять головним чином при рентгенодіагностиці захворювань внутрішніх органів, розташованих в черевній і грудній порожнинах.


Слайд #11
При рентгенографії за тілом пацієнта розташовують касету з фотоплівкою. Зображення при цьому отримують більш чітким, що дає змогу дослідити більш дрібні деталі зображення.


Слайд #12
Також рентгенівське випромінювання використовують:
- в аеропортах для перевірки багажу пасажирів;


Слайд #13
- для контролю якості та дефектоскопії (виявлення неоднорідності речовин, тріщин);


Слайд #14
- у рентгенівській астрономії. Телескопи на основі рентгена зі спеціальними лінзами надають змогу вивчати зорі в новому діапазоні хвиль.; 


Слайд #15
- для рентгенівських лазерів (особливий вид застосування променів, відкритих 100 років назад). Їх можна виористовувати в якості зброї та в протиракетній обороні. Саме тому багато дослідів у цій області засекречені;


Слайд #16
- у цілях встановлення справжньості або для виявлення прихованих шарів фарби.


Слайд #17
Дякую за увагу!!!