Презентація "Генератори"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Генератори"
Слайд #1
Генератори
Виконала: 11-А


Слайд #2
Генератор— пристрій, апарат чи машина, що виробляє якийсь продукт (газ, лід тощо), електричну енергію (генератор електромашинний, радіосигналів тощо), створюють електричні, електромагнітні, світлові або звукові сигнали — коливання, імпульси (наприклад, ламповий, магнетронний, квантовий, ультразвуковий генератор).
Джерело електричної енергії, що створює ЕРС, яка періодично змінюється, називають ГЕНЕРАТОРОМ ЗМІННОГО СТРУМУ.
Генератор змінного струму - електрична машина, що перетворює механічну енергію в електричну енергію змінного струму.


Слайд #3
Принцип дії генератора грунтується на законі електромагнітної індукції - індукуванні електрорушійної сили в прямокутному контурі ( дротяної рамці) , що знаходиться в однорідному обертовому магнітному полі. Або навпаки , прямокутний контур обертається в однорідному нерухомому магнітному полі.
Припустимо , що однорідне магнітне поле , створюване постійним магнітом обертається навколо своєї осі в провідному контурі ( дротяної рамці) з рівномірною кутовою швидкістю ω.


Слайд #4
Рухома частина генератора називається ротор , а нерухома - статор .
Устройство генератора переменного тока
По конструкції можна виділити
генератори з нерухомими магнітними полюсами і обертовим якорем ;
генератори з обертовими магнітними полюсами і нерухомим статором . Набули найбільшого поширення , тому що завдяки непорушності статорної обмотки відпадає необхідність знімати з ротора великий струм високої напруги з використанням ковзних контактів ( щіток) і контактних кілець.

Статор збирається з окремих залізних листів , ізольованих один від одного. На внутрішній поверхні статора є пази , куди вкладаються дроти якірної обмотки генератора.
Ротор виготовляється звичайно з суцільного заліза , полюсні наконечники магнітних полюсів ротора збираються з листового заліза.
На сердечники полюсів посаджені котушки збудження , що живляться постійним струмом. Постійний струм підводиться за допомогою щіток до контактних кілець , розташованим на валу двигуна.


Слайд #5
Автомобільний генератор змінного струму в розрізі. Видно полюсні наконечники.


Слайд #6
За кількістю фаз можна виділити:

Однофазні генератори.
Трифазні генератори.
Трифазні генератори.
До трифазному генератору (з'єднання «зіркою») підключена активне навантаження (з'єднання «зіркою»), нейтральний провід відсутня.


Слайд #7
Найбільшого поширення в техніці і промисловості отримав асинхронний трифазний електродвигун з короткозамкненою обмоткою ротора, також званої «біляче колесо». Під виразом «трифазний двигун» зазвичай мається на увазі саме цей тип двигуна, і саме він описується далі в статті.
Трифазний двигун - електродвигун, який конструктивно призначений для живлення від трифазної мережі змінного струму.


Слайд #8
Автомобільний генератор змінного струму. Приводний ремінь знято.


Слайд #9
Генератор з водневим охолодженням