Презентація "Види самостійного розряду"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Види самостійного розряду"
Слайд #1
Види самостійного розряду


Слайд #2
Розряд у газі, що зберігається після припинення дії зовнішнього іонізатора, називається самостійним.


Слайд #3
Існує чотири типи самостійного газового розряду:
тліючий
іскровий
коронний
дуговий


Слайд #4
Тліючий газовий розряд
Виникає при низькому тиску. Якщо до електродів, впаяних в скляну трубку завдовжки 30 ≈ 50 см, прикласти постійну напругу до сотень вольт, поступово відкачуючи з трубки повітря, то при тиску 5,3 -6,7 кПа виникає газовий розряд у вигляді звивистого шнура червонуватого кольору, що світиться світиться і йде від катода до аноду. При подальшому зниженні тиску шнур товстішає.


Слайд #5
Іскровий газовий розряд
Виникає при великих напруженостях електричного поля у газі, що знаходиться під тиском порядку атмосферного. Іскра має вигляд тонкого каналу, що яскраво світиться і є складним чином вигнутий та розгалужений.


Слайд #6
Дуговий газовий розряд
За сучасними уявленнями, дуговий розряд підтримується за рахунок високої температури катода через інтенсивну термоелектронну емісію, а також термічну іонізацію молекул, зумовлену високою температурою газу.


Слайд #7
Коронний газовий розряд
Високовольтний електричний розряд при високому (наприклад, атмосферному) тиску в різко неоднорідному полі поблизу електродів з великою кривизною поверхні (наприклад, вістря). Коли напруженість поля поблизу вістря сягає 30 кВ/см, то навколо нього виникає світіння, що має вигляд корони, чим і викликана назва цього виду розряду.


Слайд #8
Презентація Дегтяра Дмитра
Учня 102 групи