Презентація "Індійський танок"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Індійський танок"
Слайд #1
Індійський танок


Слайд #2
Танці в Індії охоплюють широкий спектр форм танцю, починаючи від стародавніх класичних або релігійних народних танців до сучасних стилів.
Мета танцю - занурення глядача в стан екстазу, в якому розчиняється реальність миру. Це - свого роду гіпноз. Погляд танцівниці постійно направлений на глядача. Кожна сюжетна ідея розглядається з погляду різних настроїв. Крізь ауру чарівності розум приходить до розуміння суті стародавніх оповідей.


Слайд #3
Три найвідоміших індійські божества, Шива, Калі і Крішна, як правило, представлені в танці.
Багато форм класичних індійських танців, кожна з яких може бути простежена у різних частинах країни.
Існують сотні індійських народних танців:
А також інші танці представлені на регіональних фестивалях.


Слайд #4
Класичні індійські танці
В Індії величезну кількість класичних танців, розроблено саме з елементами гри. Танець є одним з найрозвиненіших форм мистецтва в Індії. Часто, навіть незначні рухи і вирази обличчя несуть якесь символічне значення. Класичні танці, як правило, покладені на літературну основу, або ж черпають мотиви саме з літературних першоджерел.


Слайд #5
Відомі сім стилів класичного танцю:
Бхарат;
Натьям;
Катхак;
Катхакалі;
Маніпурі;
Одісси;
Мохиніаттам;
Кучипуді.
Перші чотири форми вважаються основними, інші іноді зараховують до напівкласичного танцю. Головними аспектами всіх класичних стилів є нрітта і нрітья. Нрітта - це чистий технічний танець, позбавлений смислового навантаження.
Нрітья - сюжетний танець - включає також міміку і жестикуляцію.


Слайд #6
Найвідомішими індійськими народними танцями є:
Бхангра в Пенджабі;
Біху в Ассам;
Чхау в Західній Бенгалії;
Джаркханді, Орісса і Гхумар в Раджастані.


Слайд #7
Бхангра
Це еротичний танець зі Східної Індії, що подібний до народних танців Європи. В ньому багато легких кроків і рухів, що повторюються.
Бхангра – це одна з практик йоги. Присвячена початку Венери, традиційно, за допомогою рухів, люди ввозвеличують життя.


Слайд #8
Зі всіх народних танців пенджабськая бхангра - найшвидший і запалювальний. Він починається в повільному темпі, який стрімко наростає. Під енергійні вигуки чоловіка в яскравих тюрбанах нахиляються вперед і назад, високо підстрибують і перевертаються в повітрі.
Одночасно бхангру можуть виконувати більше двохсот чоловік.


Слайд #9
Біху
Біху - танець щастя. Під акомпанемент ударів розщеплених бамбукових стебел жінки в різноколірних сарі утворюють круги і «вісімки». Окремою групою тримаються чоловіки.


Слайд #10
Чхау
Чхау - танець масок. Чхау виконують під час свята Чайтра Парва. Він присвячений Ардханарішваре - божеству весни, що відроджується, яке символізує творення і родючість. Танці продовжуються протягом чотирьох ночей свята.
Танцюристи імітують рухи тварин, відтворюють різні побутові і військові сцени. Популярні алегоричні композиції.


Слайд #11
Відмітною особливістю стилю є відсутність міміки. Вираз обличчя не має значення, оскільки воно закрите маскою, а настрій героя передається за допомогою різких поворотів голови. Маска має символічне значення. Вона не повинна бути схожа на реальний персонаж, тому навіть у тварин - людські риси. Відсутність міміки компенсують рухи рук і ніг.


Слайд #12


Слайд #13
Презентацію підготувала:
Учениця 11-Б класу
Кошулинська Анна