Презентація "Російський балет"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Російський балет"
Слайд #1
Російський
балет
Виконала: ліцеїстка ІІІ-І курсуГринюк Ольга


Слайд #2
Балет — натхненна пластика, втілення думки в русі, духовного в тілесному.


Слайд #3
БАЛЕТ
(від фр. balleto і лат. ballo – танцюю) ̶ вид театрально-музичного мистецтва, де художній образ створюється за допомогою хореографії, танцювально-пластичної мови.


Слайд #4
Виник у Північній Італії в епоху Відродження (XVI ст.). Першим балетним спектаклем-виставою став комедійний балет королеви Катерини Медичі «Цирцея», поставлений італійським балетмейстером Бальтазаріні ді Бельджойозо в 1581 р. у Франції.


Слайд #5
У 1661 році Людовік XIV на прізвисько Король-Сонце створив Королівську академію музики й танцю, а через 10 років ̶ Королівську академію музики. Директор академії, королівський учитель танців П’єр Бошан, визначив п’ять основних позицій класичного танцю.


Слайд #6
Балет у Росії виник як придворне мистецтво за царя Олексія Михайловича.
8 лютого 1673 року була поставлена перша балетна вистава ̶ «Балет про Орфея і Евридику». Це була лише чергова царська «забава», але він першим із російських царів увів у штат свого двору нову посаду танцюриста.


Слайд #7
У балетах минулого існувала ціла система умовних позначок. Якщо артист, приміром, проводив по своєму чолу ребром долоні, припускаючи, що в нього на голові корона, це означало «король»; склав хрестоподібно руки на грудях, виходить, «помер»; указав на підмізинний палець руки, де зазвичай носять обручку ̶ «прагну одружитися» або «одружений»; став робити руками хвилеподібні рухи, виходить, «приплив на кораблі» і так далі. Звісно, усі ці жести були зрозумілі лише балетмейстерам, артистам і купці балетоманів ̶ постійних відвідувачів балетів.


Слайд #8
У 18 сторіччі балет існував при опері. Але залежав він від опери по-різному.


Слайд #9
1. Танцювальні епізоди продовжували дію оперного спектаклю, були складовою цієї дії, хоча виконувалися не оперними, а балетними артистами.


Слайд #10
2. Балет був дивертисмент — ланцюг танцювальних номерів, часто вже не пов'язаних змістом ні між собою, ні з Одеською оперною дією.


Слайд #11
3. Балет включався до опери на правах танцювальної інтермедії.


Слайд #12
4. Балет чи пантоміма коротко повторювали зміст хіба що показаної опери.


Слайд #13
5. Балет ставився поруч із оперою.


Слайд #14
Спеціальний одяг
Пачка - жорстка спідниця, використову-вана в балеті для танцівниць.


Слайд #15
Перша пачка була зроблена в 1839 для Марії Тальоні по малюнку художника Ежен Ламі.
Стиль і форма пачки з часом змінювалися. В кінці XIX століття пачка Анни Павлової сильно відрізнялася від сучасної, вона була довшою і тоншою. На початку 20 століття прийшла мода на пачки, прикрашені пір'ям і коштовним камінням. У радянський час пачка стала короткою і широкою.


Слайд #16
Спеціальне взуття балерини
Пуанти - спеціальне взуття балерини, яка дозволяє стати на полупальци, походить від французького «кінчик».


Слайд #17
Французькі балерини могли похвалитися тим, що вміли ставати на кінчики пальців і виконувати при цьому складні елементи. Для полегшення такого танцю і стали використовуватися пуанти, які закріплювали ногу і дозволяли балерині зберігати рівновагу.


Слайд #18
Через терни до зірок
Балет красивий і складний вид мистецтва, який вимагає від артистів величезної титанічної і наполегливої ​​праці. Займатися балетом починають з дитинства.
Щоденні репетиції, вправи на розтяжку забирають багато часу. Ті, хто прирікає себе на таку працю присвячують цій справі все своє життя.


Слайд #19
Дякую
за увагу!!!
☻☻☻