Презентація "Життєвий І творчий шлях Олександра Сєрова"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Життєвий І творчий шлях Олександра Сєрова"
Слайд #1
Життєвий
І творчий шлях
Олександра сєрова


Слайд #2
Валенти́н Олекса́ндрович Сєро́в— російський художник кінця 19 — початку 20 ст., представник російської гілки імпресіонізму. Малював портрети, побутові картини, пейзажі. Зробив спроби в стінопису. Надзвичайно обдарований художник-графік.


Слайд #3
Дитинство
Валентин Олександрович Сєров народився в артистичній родині. Мати була піаністкою, батько — композитор. Як і в багатьох артистичних родинах, дитина була покинута. Сєрова підлітка пам'ятають похмурим, мовчазним, малоконтактним. Про невеселе дитинство та юність майбутнього художника свідчать і його ранішні графічні автопортрети, яких він зробив декілька


Слайд #4
«Автопортрет в 15-річному віці», 1880 р.
«Автопортрет», 1883 р.
«Автопортрет», 1887 р.


Слайд #5
Навчання
1880 року він вступив до Імператорської Академії мистецтв. Головним наставником в академії був П. П. Чистяков, другорядний художник, але цікавий педагог. Саме у нього начався і Врубель. Серов залишив Академію у 1884 році і почав працювати самостійно.


Слайд #6
Початок творчості
В класичній гімназії закінчив лише три класи і покинув її. Художнє навчання почав у 1878 році у Іллі Репіна, в родині якого і жив 2 роки. Рєпін брав з собою підлітка на відвідини в різні родини, в тому числі в палац мільонера Мамонтова С. І. (1841 — 1918), відомого мецената і покровителя оперних співаків і художників. Відвідували Репін і Серов і садибу Абрамцево, що належала родині Мамонтових. Молодь брала участь у домашніх виставах. Окрім вистав, Серов малював. Саме в садибі Абрамцево він напише перші значні твори — «Дівчина, осяяна сонцем» та «Дівчина з персиками», 1887 р.


Слайд #7
Видатний художник
Серов рано перетворився на видатного художника. Пройшовши могутню художню школу у Рєпіна, доброго малювальника, Серов вдосконалював мистецтво малювання усе життя. Він з тих, чиї малюнки дорівнюють картинам олійними фарбами і мають окрему мистецьку вартість.
Пізніше він з віртуозною легкістю виконуватиме замови на театральні афіші, що стали новим словом в російському мистецтві, як новим словом в мистецтві Франції стали афіші Тулуз-Лотрека (1864 — 1901).


Слайд #8
Театральні афіші


Слайд #9
Афіша для балерини Анни Павлової, 1909 р.


Слайд #10
Ольга Орлова
Балерина Т.Карсавіна

Марія Мамонтова верхи, 1884 р.
Балерина Т. Карсавіна
Портрет співака Шаляпіна, 1905 р.


Слайд #11
Ескізи, що дорівнюють
шедеврам


Слайд #12
Ескіз до портрета
Ілля Репін , 1901 р.


Слайд #13
Костянтин Бальмонт, 1905 р.
Генріетта Гіршман


Слайд #14
Пейзажі


Слайд #15
Російське село взимку.

Російське село взимку


Слайд #16
Венеція


Слайд #17
В садибі Домотканово


Слайд #18
Жіночі портрети


Слайд #19
Ольга Орлова, Фрагмент
Зінаїда Юсупова, Фрагмент
Софья Боткіна, Фрагмент
Марія Акімова


Слайд #20
В творчому доробку майстра важко виділити головні і неголовні твори. Він натхненно і завзято брався до всякої роботи і тому значно збільшив кількість шедеврів мистецтва.


Слайд #21
Дякую за увагу!