Презентація "Одеський національний академічний театр опери та балету"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Одеський національний академічний театр опери та балету"
Слайд #1
Одеський національний академічний театр опери та балету


Слайд #2
Одеський національний академічний театр опери та балету — один із найдавніших оперних театрів України.


Слайд #3
Театр був зведений в 1809 році. Автором цього проекту був відомий французький архітектор Тома де Томон, автор ряду будівель в Петербурзі.


Слайд #4
10 лютого 1810 року відбулося урочисте відкриття. Першою виставою були одноактна опера Фреліха «Нове Сімейство» і водевіль «Утішена вдова» російської трупи Порфирія Фортунатова.


Слайд #5
Для виправлення недоліків будівлі театру проводилися неодноразові перебудови. Роботи по останній переробці будівлі закінчилися 31 грудня 1872 року, а в ніч на 2 січня 1873 театр повністю згорів через загоряння газового ріжка, що висвітлює годинник в нічний час.


Слайд #6
Створити проект нового міського театру запропонували віденським архітекторам Герману Гельмеру і Фердинанду Фельнеру. Урочисте відкриття театру відбулося 13 жовтня 1887 року.


Слайд #7


Слайд #8
Будівля театру виконана в стилі віденського бароко. Зовні структурно складається з 3 поверхів. 1-й 2-й, прикрашені колонами тосканського ордеру в лоджіях, утворюють одне ціле, виглядають фундаментально, надаючи будівлі статичності. 3-й поверх — ажурний, із колонами та пілястрами. Він приховує тяжкість нижніх поверхів і створює ілюзію легкості.


Слайд #9
Верхня частина фасаду


Слайд #10
Терпсіхора з дівчинкою


Слайд #11
Скульптурна група «Трагедія»


Слайд #12
Скульптурна група «Комедія»


Слайд #13
Зала глядачів, створена в стилі пізнього французького рококо та прикрашена ліпними позолоченими орнаментами. В основу композиції, що прикрашає стелю, покладено 4 картини-медальйони роботи Лефлера на сюжети з Шекспіра. Вражає витонченістю ажурних деталей велика люстра в центрі стелі.


Слайд #14
Вид із залу на сцену


Слайд #15
Вид із залу на стелю


Слайд #16
Золоті скульптури на сходах


Слайд #17
Люстра у залі


Слайд #18
У театрі відбуваються симфонічні концерти, зокрема, органні, бо театр має найкращі в місті акустичні дані та вбудований орган.
При театрі впродовж кількох десятків років працює дитяча балетна школа — унікальний творчий заклад міста і «кузня кадрів» для балетної трупи театру.


Слайд #19
Афіша на відкриття 1-го сезону театра Одеси, 1887 рік.


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23


Слайд #24


Слайд #25
Панорама


Слайд #26
Дякую за увагу!