Презентація "Музична культура"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Музична культура"
Слайд #1
Музична культура
ХУІІ -ХУІІІ ст.


Слайд #2
Мистецтво кобзарів
і
лірників


Слайд #3


Слайд #4


Слайд #5
Кобза – досить великий за розмірами багатострунний щипковий інструмент.


Слайд #6
Ліра ж, теж будучи струнним інструментом, має клавіші і особливе коліщатко, яке крутять за допомогою ручки.


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10
Духовна музика


Слайд #11
Отже, суттєві зміни в українському церковному співі від його витоків до часів високого розквіту відбулися під впливом національно-визвольних, антифеодальних рухів та селянсько-козацьких повстань XVI-XVII ст. під релігійним гаслом оборони православної віри.


Слайд #12
Літургія – найважливіше богослужіння,під час якого здійснюється святе Таїнство причастя (св. Євхаристія), встановлене Господом нашим Ісусом Христом у четвер увечері, напередодні хресних Його страждань. Умивши ноги Своїм апостолам, щоб показати їм приклад смирення, Господь воздав хвалу Богу Отцю, взяв хліб, благословив його, переломив і дав апостолам, промовляючи: "Прийміть, споживайте: це є тіло Моє, що за вас ламається"; потім Він узяв чашу з виноградним вином, також благословив її і подав апостолам, промовляючи: "Пийте з неї всі: це є кров Моя Нового Завіту, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів"; причастивши їх, Господь дав заповідь завжди чинити це таїнство: "Це чиніть на спомин про Мене".


Слайд #13
Максим Березовський
1745 - 1777


Слайд #14
Григорій Савич Сковорода є однією з величних постатей української культури. Видатний просвітитель, філософ і письменник, він був всебічно обдарованою людиною. Його геній зріс і викристалізувався на рідному національному ґрунті, а його проповідь, його філософія , його мудрість мали універсальний, всесвітній характер.
(1722-1794)
(1722-1794)
(1722-1794)
(1722-1794)


Слайд #15
Микола Віталійович Лисенко


Слайд #16
У п`єсі «Наталка Полтавка» в сатиричному плані подано образи возного й виборного. Возний — дрібний урядовець, що «помазався паном», «юриста завзятий і хапун такий, що і з рідного батька злупить!» З цинічною відвертістю виправдовує він хабарництво, несправедливість, які панували в тогочасному суспільстві. Вовча мораль возного найвиразніше проступає в його пісні «Всякому городу нрав і права...» Возний проповідує огидну мораль здирників і гнобителі:
Всякий, хто вище, той нижчого гне, —
Дужий безсильного давить і жме,
Бідний багатого певний слуга,
Корчиться, гнеться пред ним, як дуга.


Слайд #17


Слайд #18