Презентація "Маріїнський палац"

+7
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Маріїнський палац"
Слайд #1
Маріїнський палац


Слайд #2
Маріїнський палац у Києві зведений у 1750—1755 рр. за зразком палацу, який проектував Бартоломео Растреллі для Гетьмана Розумовського. 1744 року імператриця Єлизавета Петрівна під час відвідувань Києва, сама вибрала для нього місце.


Слайд #3
Спорудженням палацу керував видатний російський зодчий Іван Федорович Мічурін. Головний фасад Маріїнського палацу «дивиться» на Маріїнський парк, закладений 1874 в пейзажному стилі. Алеї цього парку — звивисті, наче «вписані» в ландшафт.


Слайд #4
З протилежного боку палацу — Міський (Царський) Сад, закладений 1743 р. на основі старовинного саду. Його стиль — класичний регулярний: мережа прямих алей, що перехрещуються під прямим кутом.


Слайд #5
Палацовий комплекс має строго симетричну композицію. Головний двоповерховий корпус і одноповерхові бокові флігелі утворюють широке подвір'я. Архітектура палацу вирішена у стилі бароко: чітке планування, виразне компонування об'ємів, багата пластика фасадів, що проявилася в пишних формах коринфського ордера, рустуванні стін і ажурному парапеті.


Слайд #6
До Жовтневої революції палац був резиденцією царської родини. В період подорожі по Україні тут разом зі своїм почтом зупинялась імператриця Катерина II. У палаці жили також військовий губернатор, полководець Михайло Голенищев-Кутузов і герой Вітчизняної війни 1812 року Микола Раєвський.


Слайд #7


Слайд #8
У 1979—1982 роках, після ретельних дослідницьких робіт, палац реставровано переважно у формах архітектури кінця XIX століття. Форма фонтанів, малюнок зелених насаджень мають традиційний для XVIII століття характер. Фонтани прикрашено парними скульптурними композиціями — копіями скульптур середини XVIII століття, які зберігаються у музеях країни.


Слайд #9


Слайд #10
У центральній частині палацу міститься великий Білий зал, поєднаний з вестибюлем високими арочними прорізами. З двох боків до нього примикають Зелена вітальня та Бенкетний зал. Центральну частину будівлі, що звернена на парадний двір, пронизує анфілада невеликих затишних залів.


Слайд #11
Сьогодні ця історична споруда презентує нашу країну у світі як державна резиденція. Її називають Президентським палацом. У ньому проходять урочисті державні події — нагородження, прийоми, вручення вірчих грамот Послами іноземних держав, саміти і зустрічі офіційних делегацій на найвищому рівні.


Слайд #12
Дякую за увагу!