Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #1

Виконала учениця 10-А класу Куц Анна
Хутір Надія -колиска
українського театру


Слайд #2
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #2

Державний музей-заповідник І. Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія» створений на території садиби, шо належала визначному драматургу, театральному діячеві кінця 19 — початку 20 cт. І.Карпенку-Карому (Тобілевичу).
Хутір Надія


Слайд #3
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #3

Садибу закладено в 1871 р. батьком драматурга К.Тобілевічем і названо іменем його дружини Н.Тарковської. Згодом І.Карпенко-Карий обирає садибу постійним місцем проживання.


Слайд #4
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #4

Спочатку сім'я Тобілевичів вела тут скромне власне господарство. З того часу і збереглися «Батькова хата» та стара чумацька криниця. Після повернення з трирічного політичного заслання, навесні 1887 року Іван Карпович оселяється на хуторі і вирішує перетворити його на мальовничий куточок рідної природи — за його власним висловом «оазис в степу».


Слайд #5
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #5

На хуторі Надія ним написано 11 п'єс із 18, які увійшли в золотий фонд національної класичної драматургії. Це «Сто тисяч», «Хазяїн», тут же були написані ним історичні драми «Сава Чалий», «Гандзя» та інші.


Слайд #6
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #6

У садибі у різний час проживали Микола Садовський, Панас Саксаганський, М. Садовська-Барілотті. Тут зустрічалися талановиті митці М.Заньковецька, М.Кропивницький, М.Старицький та багато інших відомих театральних діячів, письменників, художників.


Слайд #7
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #7

До комплексу садиби входять: батьківська хата, меморіальний будинок, приміщення літературно-меморіального музею, парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва площею 11 га та ставок. Встановлено пам'ятник-погруддя І. Карпенка-Карого. Нині тут постійно проводяться традиційні театральні свята «Вересневі самоцвіти».


Слайд #8
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #8

Неподалік хутора, на Карлюжинському кладовищі, похований Іван Карпович, а також члени його родини.


Слайд #9
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #9

1956 року «Хутір Надія» оголошено державним заповідником-музеєм. Відтоді заклад працює на правах відділу обласного краєзнавчого музею. Його унікальність відзначена багатьма видатними діячами української культури, серед яких Юрій Яновський, Петро Панч, Олесь Гончар, Олександр Корнійчук тощо.
У 1970 році, під час святкування 125-річчя від дня народження Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) за участі найвидатніших сучасних українських письменників та діячів театру започатковано щорічне свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», яке з 1990 року стало Всеукраїнським.
У 1982 році, до 100-річчя заснування українського театру корифеїв, відновлено будинок драматурга, що був зруйнований 1944 року. Напередодні відзначення 150-річного ювілею драматурга в ньому відкрито нову театрально-літературну і меморіальну експозицію.


Слайд #10
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #10

У заповіднику-музеї «Хутір Надія» експонується біля 2 тисяч предметів, значна частина з яких передана сім'єю Тобілевичів — Тарковських.


Слайд #11
Презентація на тему «Хутір Надія -колиска українського театру» - Слайд #11

Щорічно «Хутір Надія» відвідують понад 4 тисячі гостей з різних регіонів України та зарубіжжя.