Презентація "Ікебана"

+5
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ікебана"
Слайд #1
 生け花, 活け花, いけばな
Ікебана


Слайд #2
Ікебана -
традиційне мистецтво 
аранжування квітів у Японії. Ікебана зародилася в Китаї в VII столітті. Її винайшов священик-буддист. Спочатку вона використовувалася як підношення богам, Буддам і створювалася тільки ченцями.


Слайд #3


Слайд #4
Назва ікебани змінювалася в різні епохи, залежно від назви стилю аранжування.Так, у середньовіччі  оселю прикрашали квітами без підставок і ваз, тому в цей час ікебана була відома як татехана (立花, «виставлені квіти»)


Слайд #5
Татехана


Слайд #6
Рікка


Слайд #7
Хана 
Морібана


Слайд #8


Слайд #9
Кожна жінка мистецтвом ікебана . Його вивчають як обов'язковий предмет в жіночих школах і коледжах.Це - факультативна дисципліна в усіх вищих та середніх навчальних закладах. Серед наук , які викладаються в спеціальних школах для жінок , поряд з домоводством , вивчається також ікебана


Слайд #10


Слайд #11
 У наш час цим займаються в основному жінки, але в давнину цим займалися виключно чоловіки-ченці. Згодом ікебану перейняли японці, і, як це часто бувало, вони переробили її на свій лад, і розвинули це мистецтво. Сьогодні японські й китайські ікебани значно відрізняються одна від одної.


Слайд #12


Слайд #13
У старовинних школах ікебани не використовувалися інші елементи, окрім квітів і гіллячок. Перевага каменів у тому, що вони можуть зафіксувати й замаскувати композицію внизу. Але в нашій школі, школі Согетцу - одній із найсучасніших шкіл (вона була створена в 1929 році), можна використовувати все, що забажаєш: скло, метал, фарфор. Ця школа була створена Софу Тешигахарою. Він створив абсолютно іншу школу, оскільки не хотів дотримуватися жорстких правил, як у перших школах, до однієї з яких належав його батько
Потім була війна, і вже не було такого багатого вибору матеріалів для створення квіткових композицій. Таким чином, в ікебану включили речі, які можна було знайти: метал, дерево, але неодмінно в поєднанні із квітами. В ікебані ніколи не використовуються штучні квіти, тільки живі.
Гіллячки могли бути пошкодженими, старими, сухими або молодими, красивими, зеленими, або пофарбованими. Це все спочатку живі речі.


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16
Ікебана школи Рінпа.


Слайд #17
Найважливіший принцип ікебана полягає в тому , що всі елементи композиції групуються , образно кажучи , навколо триєдності основних компонентів , що уособлюють небо , землю і людину . Тому довжина та розташування кожної рослини у квітковій композиції строго обумовлені. Найбільший стебло , що втілює небо , як би що кличе вгору , дорівнює 1 1/ 2 висоти посудини , довжина рослини , як би вказує на людину , становить 2 / 3 висоти стебла , який символізує небо , а довжина земного стебла не перевищує 2 / 3 висоти людини.


Слайд #18


Слайд #19
Відповідно: перший стебло (втеча або гілка) повинен бути розташований в посудині під кутом 10-15 ° до вертикалі , другий- під кутом 45 ° і третій - 60 - 65 °. Таким чином ,в основі асиметричної гармонії будь-якої композиції ікебана завжди лежить різносторонній трикутник , а сама композиція складається з непарної кількості квіток ( 1 , 3 , 5 , 7 ) . « Тільки асиметрія і непарність - основа красивого » ,- кажуть японці.


Слайд #20


Слайд #21
Судинами для композицій у стилі ікебана служать круглі або прямокутні фаянсові страви , пластмасові ванночки , керамічні глечики , циліндри з дерева , бамбука і металу.


Слайд #22
Сейква


Слайд #23


Слайд #24


Слайд #25
Термінологія ікебани
Іемото ( Iemoto ) - голова школи ікебани ;
Кензан ( Kenzan ) - металевий тримач з щільною щіткою загострених голок або цвяхів;
Комі ( Komi ) - дерев'яний тримач для квітів , зроблений у формі латинської букви V ;
Мізугіва ( Mizugiwa ) - підстава оформлення ікебани , її нижня частина ;
Морибана ( Moribana ) - аранжування ікебани в низькому неглибокій судині . Цей стиль був створений в XIX столітті і покликаний втілити пейзаж у мініатюрі ;
Нагеіре ( Nageire ) - аранжування ікебани в високій вазі , при цьому квіти можуть торкатися її країв ;
Рикка ( Rikka ) - це формальний стиль складання букета , що оформився на початку XV століття. Оформлення ікебани в стилі рікка слід точно визначеним традиційним правилам;
Сейка або Сека ( Seika , Shoka ) - цей стиль оформлення ікебани з'явився в середині XVIII століття , він являє собою спрощену Ріккі ;
Cу ) йбан ( Suiban ) - плоска ваза без дренажних отворів ;
Хана ( Hana ) - квітка;
Хасамі ( Hasami ) - спеціальні ножиці , службовці для обрізання матеріалів для екібани ;
Хейка ( Heika ) - оформлення ікебани в високій вазі з вузьким горлечком ;