Презентація "Георгіївський собор"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Георгіївський собор"
Слайд #1
Георгіївський собор


Слайд #2
Георгіївський собор — центральна споруда у архітектурному ансамблі Видубицького монастиря в Києві. Один із кращих шедеврів українського бароко, пам'ятка архітектури.


Слайд #3
Храм зведено на честь Георгія Побідоносця коштом полковника Михайла Миклашевського протягом 1696—1701 років.
Георгій Побідоносець


Слайд #4
Михайло Миклашевський


Слайд #5
Урочисте закладення будівлі Георгіївського собору відбулось 11 червня 1696 року, завершено будівництво через п'ять років 15 липня 1701 року. В цьому ж році собор був посвячений митрополитом Варлаамом Ясинським.


Слайд #6
За радянської влади собор закрили, церковну утварь реквізували. У 1936 році на вогнищі, влаштованому комсомольцями, спалили п'ятиярусний іконостас Георгіївської церкви, попри те, що він був одним із кращих творів доби українського бароко.


Слайд #7
Пожежа 1967 року повністю знищила внутрішнє вбрання з фресками включно. Згоріло також зібрання унікальних стародруків Історичної академії наук УРСР, яке зберігалося в приміщені собору.


Слайд #8
Відновлювали собор за проектом архітектора Р. П. Бикової. Після пожежі і відбудови Георгіївського собору було прийняте рішення про передачу архітектурного комплексу Видубицького монастиря Інституту археології Науіональної академії наук України і собор став сховищем.


Слайд #9
Відродження святині почалося на зламі тисячоліть, коли монастирські споруди повернули церкві. У 1998 році в Георгіївському монастирі відбулась перша недільна служба.


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16
Дякую за увагу!