Презентація "Французька кухням"

+9
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Французька кухням"
Слайд #1
Французька кухня


Слайд #2
Цінується у всьому світі як дуже вишукана. Про те, що французи відомі як гурмани, чули, напевно, усі. Французька кухня завжди була прикладом досконалості в кухарському мистецтві. Французи вважають кулінарію видом мистецтва, таким самим як поезія чи музика, а відомих кухарів вважають поетами. Багато знаменитих французів складали і видавали свої кухарські книги.


Слайд #3
Багато туристів часто приїжджають у Францію щоб насолоджуватись шедеврами французької кухні. Адже кожен регіон країни відрізняється не лише культурою, історією, особливим кліматом, акцентом та особливими делікатесами.Нормандія пишається своїми сирами та яблуневою горілкою. Бретань - область де чудово готують млинці з гречаної муки з особливою начинкою (яйця всмятку, шинката жовтий сир) і це все заливається сидром (яблуневе вино). В Турені чудово готують рибу,а на пн-зх вас пригостять відомим фуа-гра. Прованс -справжнє царство пряних трав та овочів.


Слайд #4
Французьку кухню умовно поділяють на три частини:
cuisine regionale (регіональна кухня)
cuisine bourgeoise (загальнопоширена французька кухня)
haute cuisine (вишукана кухня, висока кухня), прикладом якої свого часу була придворна кухня французьких королів.


Слайд #5
Регіональна французька кухня південних провінцій відрізняється гостротою, використанням при готуванні страв вин і спецій, і особливо, часнику і цибулі. Має свої характерні риси ельзаська кухня, що успадкувала уподобання етнічних германців і характеризується значним споживанням свинини і капусти. Жителі прибережних районів воліють використовувати у своїй кухні морепродукти.


Слайд #6
Головною особливістю французької кухні є використання винятково свіжих продуктів, причому якості й особливості властиві кожному продукту повинні зберігатися і після процесу готування. Незважаючи на відмінності регіональних кулінарних традицій, характерною рисою національної французької кухні є достаток овочів і коренеплодів: картопля, стручкова квасоля,цибуля, шпинат, капуста, помідори, баклажани, селера, салати використовуються для готування салатів, перших і других страв, а також як гарніри.


Слайд #7
Розпорядок дня
Французи дуже уважно вибирають продукти для кожного прийому їжі, меню залежить від свята у календарі, пори дня чи просто фантазії кухара. Час прийому їжі змінюється в залежності від регіонів, але можна вважати, що сніданок, який складається з кави, чаю або гарячого шоколаду, прийнято споживати разом з рогаликом із джемом від сьомої до восьмої ранку. Обід - опівдні, а вечеря, що починається з супу - близько восьмої вечора.


Слайд #8
Перші страви
З перших страв для французької кухні характерні суп-пюре з цибулі-порею чи з картоплею, цибульний суп заправлений сиром. Відомий також провансальський густий рибний суп-буйабез.


Слайд #9
М'ясо і риба
Французькі кулінари використовують усі види м’ясних продуктів: телятину, яловичину, баранину, птаха, дичину. Дуже популярні страви з морської і прісноводної риби: тріски, палтуса, щуки, коропа, а також таких морепродуктів, як устриці, креветки, лангусти і морські гребінці.


Слайд #10
Арсенал спецій французької кухні відрізняється широким вживанням чабру, цибулі, кервелю, естрагону, розмарину та ін. Вживання цих ароматичних трав додає їжі особливий смак і запах. Готуючи багато страв, французи кладуть у каструлю невеличку в’язку трав, так званий збірний букет, bouquet garni - невелика в’язка з петрушки, чабру, лаврового листа. Перед подачею на стіл букет зі страви виймають.


Слайд #11
Наступною особливістю французької кухні є активне використання виноградного вина, коньяку чи лікеру. Вино при цьому, зазвичай, піддається значному виварюванню, у результаті якого винний спирт випаровується, а склад, що залишається, додає їжі неповторний присмак і наповнює її приємним ароматом. Крім того, вино також служить головною складовою частиною маринадів. У деяких випадках, готову гарячу страву перед подачею до столу поливають коньяком чи кальвадосом (яблучною горілкою)і підпалюють. Це додає їжі специфічний аромат і присмак.


Слайд #12
Французи вважаються винахідниками соусів. У готуванні і придумуванні нових рецептів соусів, рівних їм немає в усьому світі. Англійці жартують з цього приводу: «Якщо в Англії є три сорти соусів і триста шістдесят видів релігії, то у Франції, три види релігії і триста шістдесят рецептів соусів».


Слайд #13
Молочні продукти
Французька кулінарія, у порівнянні з іншими країнами Західної Європи, молочних продуктів використовує не багато, виняток складають сири, що прославилися на увесь світ. Страви з сирами і зеленим салатом обов’язково подають перед десертом. В Франції роблять не менш 500 сортів сиру, серед яких такі широко відомі, як рокфор, грюер, камамбер і ін. Сири є невід’ємним елементом французької кухні, їх подають на обід і вечерю на дерев'яній дощечці.


Слайд #14
Цікаві факти про французький сир :
" Країна , яка забезпечує мир сотнями видів сиру не може загинути. " - Так стверджував Вінстон Черчель.
Франція виробляє приблизно чверть від загального обсягу у виробництві сиру в Європі.
Кожен француз на рік з'їдає 30 кг. сиру.
Французи частенько заповідали один одному головки сиру.
Некоторие види козячого сиру змішують з деревною золою. Це надає сиру сірий колір , а робиться для того аби абсорбувати надмірну вологу і зберегти сир.


Слайд #15
Солодощі
Найвідомішими французькими десертами є круасан, вишневий пиріг клафуті, шарлотка, Тарт Татен, різдвяне поліно,крем-брюле (вершки запечені з карамельною скоринкою).


Слайд #16
Напої
З напоїв французи віддають перевагу фруктовим сокам, мінеральній воді. Надзвичайно популярна кава. Зі спиртних напоїв у Франції поширені абсент, кальвадос, коньяк. Усі вважають, що французи дня не можуть прожити без келиха вина. Це дійсно так, але скоріше стосується південних провінцій.


Слайд #17
Типові страви
Французький багет
Печінка кролика
Фуа-гра — паштет з печінки гуски
Крепи — тонкі млинці
Бешамель
Буйабез — рибний суп
Фрикасе з курки
Соус валуаз
Крем-брюле — запечені вершки
Суфле
Тарт Татен


Слайд #18
Французький багет


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23


Слайд #24


Слайд #25


Слайд #26
Печінка кролика


Слайд #27


Слайд #28


Слайд #29


Слайд #30


Слайд #31


Слайд #32


Слайд #33
Фуа-гра — паштет з печінки гуски


Слайд #34


Слайд #35


Слайд #36


Слайд #37


Слайд #38


Слайд #39


Слайд #40


Слайд #41
Крепи — тонкі млинці


Слайд #42


Слайд #43


Слайд #44


Слайд #45


Слайд #46


Слайд #47


Слайд #48


Слайд #49


Слайд #50
Бешамель


Слайд #51


Слайд #52


Слайд #53


Слайд #54
Буйабез — рибний суп


Слайд #55


Слайд #56


Слайд #57


Слайд #58


Слайд #59


Слайд #60


Слайд #61
Фрикасе з курки


Слайд #62


Слайд #63


Слайд #64


Слайд #65


Слайд #66


Слайд #67


Слайд #68
Соус валуаз


Слайд #69
Крем-брюле — запечені вершки


Слайд #70


Слайд #71


Слайд #72


Слайд #73


Слайд #74
Суфле


Слайд #75


Слайд #76


Слайд #77


Слайд #78


Слайд #79


Слайд #80


Слайд #81


Слайд #82


Слайд #83


Слайд #84


Слайд #85
Тарт Татен


Слайд #86


Слайд #87


Слайд #88
Відомі ресторани Франції


Слайд #89
Pierre Gagnaire
Знаменитий ресторан по праву займає третє місце в списку 50 кращих ресторанів світу. Ресторан пишається трьома мішленовськими зірками. Він займає невелике приміщення в паризькому готелі Бальзак недалеко від Єлисейських Полів . Зал ресторану розділений на два рівні , де досить просторо розставлені не більше 12 столиків. На кухні паризького ресторану чаклує П'єр Гарньер. Він справжній знавець традицій французької кухні і експериментатор одночасно.


Слайд #90


Слайд #91


Слайд #92
Кращі страви ресторану
Меню ресторану П'єра Ганьер змінюється постійно. Особливу увагу шеф-кухар П'єр Гарньє приділяє десертів, яких тут безліч.
Серед закусок необхідно відзначити кубики з мигдального молока з мусом з солодкого батата, карпаччо з качки в соусі з буряка, тушкована цибуля з куркумою, бульйон «Венеція» з імбиром і фруктами.


Слайд #93
Гурмани,що відвідали ресторан не можуть забути такі чудові основні страви , як глазурована качка з кмином і мармеладом з папайї та зеленого манго з домашнім хлібом ; сирі креветки , фаршировані перцем чилі ; молочне суфле з курчати з соусом із зеленого горошку і припущеними сезонними овочами ; перепел з паштетом з качиної печінки і картопляне пюре з трюфелями .


Слайд #94
Прекрасні і знамениті десерти від П'єра Гарньє
Гурмани рекомендують пасеровану вишню з червоними фруктами; сирний мус з куркумою , апельсином , абрикосом і часточками моркви ; багатошарове тістечко з чорної смородини зі смородиновим сорбе .


Слайд #95


Слайд #96
L'Arpege
Французький ресторан L'Arpege був відкритий в 1986 році в Парижі. Власник і шеф -кухар ресторану - знаменитий Алан Пассар , один з найкращих кухарів світу . При приготуванні страв майстер використовує виключно біологічно чисті продукти , які вирощуються в його власних садово- промислових господарствах.


Слайд #97


Слайд #98


Слайд #99
Меню ресторану практично повністю складається з овочів і трав. Проте жоден відвідувач не залишиться розчарованим : відсутність м'ясних страв сповна компенсується фантазією кухаря. L'Arpege пропонує гостям скуштувати зелену квасолю зі свіжими персиками і мигдалем , спробувати імпровізацію на тему кольрабі і, звичайно , своє фірмове блюдо : яєчне сhaud - froid з кленовим сиропом і хересним оцтом


Слайд #100
Guy Savoy
Це прекрасний гастрономічний ресторан , який був відкритий в 1987 році прославленим французьким кулінаром Гі Савой . У 2002 році заклад отримав найвищу оцінкиу - 3 -х зірок Мішлена . Ресторан прикрашений сучасним живописом і предметами африканського інтер'єру , на його столах розставлена ​​посуд з вишуканого фігурного скла .


Слайд #101


Слайд #102


Слайд #103
Асортимент страв тут змінюється кожен сезон. Для любителів спробувати все і відразу є два комплексних дегустаційних меню з фіксованою ціною : « Текстура , смакові відчуття і кольору » - 370 євро і «Престиж» - 295 євро.Найпопулярнішим фірмовим блюдом є ексклюзивний суп з артишоків зі листкової бріоши і трюфелями. Ще одним фірмовим блюдом ресторану є величезний шматок сибаса , запеченого разом з лускою під соусом з вершків з трюфелями , розташований на " подушці " з цибулі- порею.


Слайд #104
L’Astrance
Це невеликий затишний ресторан , який названий на честь однієї з альпійських вершин. Він пропонує камерну обстановку і безліч вишуканих страв французької кухні. Вечеря тут - це завжди сюрприз , адже шеф -кухар Паскаль Барбо щоразу вигадує нове меню з 15 позицій . Гості ресторану навіть не припускають , що їм подадуть на вечерю. Загальна площа закладу невелика - всього 80кв.м, а місткість - 20 ос.


Слайд #105


Слайд #106


Слайд #107
La Victoire Supreme du Coeur
Вегетаріанський ресторан, розташований в дивовижній будівлі. Знайти не складно , він розташований на тихій вулиці Бугрг Туборг , неподалік від мережі ресторанів. Цей перекошений особнячок , укріплений контрфорсами, приверне вашу увагу одним своїм виглядом. Невелике внутрішнє приміщення відведено під паб. Столиків там мало , але в теплу пору роки ви приємно проведете час за столиком під відкритим небом.


Слайд #108


Слайд #109
Родзинка - дегустаційне меню. Перш ніж брати порцію страви , є можливість спробувати його в «міні- варіанті ». Їжа смачна і своєрідна , в основному закусок. На десерт попросіть шоколадний сорбет - дивовижне вегетаріанське морозиво.
Смачні страви , гарна подача , уважний персонал. Присутнє як звичайне , так і вегетаріанське меню.


Слайд #110
Au Petit Sud Ouest
Ресторан спеціалізується на стравах з качки. Тут можна спробувати близько 50 варіантів фуа-гра : в соляній кірці , з інжиром , трюфелі і багато іншого. Якщо ж вам до душі страви з птиці , замовте конфі -де- качка . Всі запропоновані страви досить прості , але в кулінарних традиціях південного заходу Франції . Ситний обід на двох з десертом обійдеться вам в 60 євро , що досить демократично для ресторану , розташованого в самому серці Парижа. Всі запропоноване в меню можна взяти з собою.


Слайд #111


Слайд #112
Au Pied de Cochon
Прекрасний ресторан , назва якого дослівно перекладається як «У свинячої ноги ». У тутешньому меню представлений великий асортимент страв зі свинини , до яких додаються різні гарніри і соуси . У внутрішній обробці закладу переважають червоні тони , а головною прикрасою залу є зображення рожевих поросят. Фірмовим блюдом закладу є копитце , яке приготовлено на грилі і прикрашене зеленню. Також тут можна скуштувати такі страви , як цибульний суп і тартар з лосося.


Слайд #113


Слайд #114
Le Grand Vefour
Це один з найстаріших ресторанів Парижа , який був заснований в 1784 році. Його неповторний інтер'єр з оригінальними меблями, розписом стін і вишуканими вітражами створює чудову урочисту атмосферу. Багато з елементів декору настільки цінні і унікальні, що розташовані під захисним склом. На першому поверсі ресторану розташований зал на 60 персон , а на другому - VIP - кімната для 20 -ти гостей, які бажають пообідати в тихому затишному місці.


Слайд #115
За тривалу історію існування ресторану його інтер'єр практично не змінився. Як і в давні часи , тут багато кришталю і позолоти , стельової і настінного живопису , вітражів і антикварних меблів , вартість якої не беруться підрахувати навіть найдосвідченіші антиквари .
Серед фірмових страв " Le Grand Vefour " слід зазначити устриць , чудові трюфелі і фуа -гра. Обслуговування в ресторані рівня « преміум» . Ціни тут дуже високі - за обід вам доведеться залишити близько 250 євро.


Слайд #116


Слайд #117
Дякую за увагу