Презентація "Світ Сальвадора Далі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Світ Сальвадора Далі"
Слайд #1
Світ
Сальвадора
Далі


Слайд #2
Сальвадор Далі
Поки всі роздивляються мої вуса, я, сховавшись за ними, роблю свою справу.


Слайд #3
4-5 слайд: Цитати
6-7 слайд: Біографія
8-17 слайд: Галерея картин

План


Слайд #4
Мій живопис - це життя і їжа, плоть і кров. Не шукайте в ньому ні розуму, ні почуття.
Сальвадор Далі


Слайд #5
Мистецтвом я виправляю себе і заражаю нормальних людей.
Сальвадор Далі


Слайд #6
11 травня 1904 р.- народився в Фігерасі, невеликому містечку на південному сході Іспанії. Далі ріс некерованим хлопчиком, погано навчався в школі. Здібності до малювання проявилися у нього в ранньому віці, в 14 років Сальвадор успішно брав участь у своїй першій виставці.
В 1921 р. стає студентом Академії винахідного мистецтва в Мадриді. В своїх ранніх роботах Далі експериментує в різних стилях, але найбільше його привабив сюрреалізм, до якого він належить офіційно з 1929 р. В цьому ж році він знайомиться з жінкою, яка стала його музою, Галою Елюар.
Біографія


Слайд #7
1934 р.- проходять шість персональних виставок Далі в Європі та США.
1937 р.- вперше побував у Італії, де зачаровується роботами художників Відродження.
1939 р.- вигнаний Андре Бретоном із ряду сюрреалістів за небажання протестувати проти дій генерала Франко під час громадянської війни в Іспанії.
1940 р.- переїжджає разом з Галою в США, де користується шаленою популярністю та успіхом.1948 р.- повертається в Європу і облаштовується в Порт-Легаті в Іспанії.
1964 р.- небувалий ажиотаж навколо виставки художника з Токіо.


Слайд #8
1979 р. – виставки в Центрі Помпіду в Парижі та через рік в Лондоні приваблюють до себе рекордне число відвідувачів.
1982 р. – після смерті Гали залишає Порт-Легат та переїжджає спочатку в замок Пуболь, а потім, після пожежі, в Фігерасі.
1989 р. –померає в Фігерасі у 84 – річному віці. Похований на території місцевого музею Далі.


Слайд #9
(1925 р.)
«Фігура жінки біля вікна»


Слайд #10
На картині «Фігура жінки біля вікна» написаної в 1925 році, художник зобразив свою сестру Анну-Марію, яка дивиться з вікна на затоку в Кадакесі. Полотно просякнуте духом нереальності сну, хоча написано в прискіпливо реалістичному стилі. У ньому є аура порожнечі і одночасно чогось невидимого, що причаїлося за простором картини. Крім того, картина створює відчуття тиші. Якби це була робота імпресіоністів, глядач відчував би її атмосферу: чув би море або шепотіння бризу, але тут здається, що все життя завмерло. Постать Анни-Марії ізольована, вона знаходиться в іншому світі.
«Фігура жінки біля вікна»


Слайд #11
(1936-37)
«Метаморфози Нарциса»


Слайд #12
«Метаморфози Нарциса» (1936-37).
Це була його найвдаліша картина того періоду з двоякими образами. На перший погляд здається, що на ній зображені кінцівки двох фігур на звичайному тлі. Але потім можна помітити, що кінцівки в лівій частині картини належать фігурі людини, частково прихованої в тіні, яка дивиться у воду, яка відображає його зображення, - зображення Нарциса. Праворуч – набір схожих форм, але тепер кінцівки - це пальці, що тримають яйце, з тріщин якого виростає квітка нарциса. Здається, що міф про Нарциса інтерпретований тут Далі як історія його власного перетворення через Галу. Поглинений собою юнак, раніше стурбований мастурбацією і кастрацією, тепер став членом нормального сексуального союзу, зображеного на другому плані картини в стилі, що нагадує активний світ робіт епохи Відродження. Навіть шахове поле було запозичене з картини Белліні.


Слайд #13
«М'яка конструкція з вареними бобами:
передчуття громадянської війни»


Слайд #14
В громадянській війні в Іспанії ( 1936-1939) республіканці отримали поразку, і генерал Франко, який прийшов до влади встановив у країні фашистську диктатуру. Большість сюрреалістів симпатизували республіканцям. Далі, на відміну від них, залишався прибічником Франко, хоча особливо і не афішував це. Але, недивлячись на це, йому вдалося створити міцне та незвичайне. «Дурні предчуття громадянської війни мучили мене, - згадував Далі, - і через півроку до початку дій я написав цю картину. Приправлена вареними бобами, вона відтворює велике людське тіло у вигляді чудовищних наростів рук та ніг, які ламають один одного в пароксизмі безумства.»


Слайд #15
«Обличчя війни» (1940р.)


Слайд #16
«Спокуса святого Антонія» (1946р.)


Слайд #17
«Сон»


Слайд #18
Назва картини відображає епізод
життя іспанського містика, св. Іоанна
Хреста, котрий в стані релігійного
екстазу намалював розпяття.
Його ескіз зроблений в тому ж
незвичайному ракурсі, що й і на картині
Далі.
Сам Далі так згадував про її
написання: «Все починалося з космічного
сну, який відвідав мене в 1951 році, коли
майбутня картина наснилась мені в
кольорі. Я розробив конструкцію із
трикутника та круга і помістив Христа
в середину трикутника…»
«Христос св. Іоанна від Хреста»


Слайд #19
Виконала
студентка групи Б-11М
Білик Галина