Презентація "Антуан Анрі Беккерель"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Антуан Анрі Беккерель"
Слайд #1
Антуан Анрі Беккерель


Слайд #2
Антуан Анрі Беккерель
Антуан Анрі Беккерель (15 грудня 1852 – 25 серпня 1908) — французький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики та один з першовідкривачів радіоактивності


Слайд #3
Ранні роки
Беккерель народився в Парижі в сім'ї вчених, яка, рахуючи його самого, його сина, батька - Александра Едмона, діда - Антуана Сезара, дала чотири покоління учених.


Слайд #4

Народився: 15 грудня 1852 , Париж Франція
Відомий у зв'язку з: рентгенівське випромінювання
Нагороди: нобелівська премія з фізики, 1903
Вчене звання: професор
Галузь наукових інтересів: фізика, хімія


Слайд #5
Він здобув наукову освіту в Політехнічній школі і інженерну освіту в Національній школі мостів і шляхів. У 1874 р. Беккерель одружився на Люсі Жамен, яка народила йому сина Жана і померла від родів (1878). У 1890 р. Беккерель одружився на Луїзі Дезіре Лор'є .У 1889-му став членом Французької академії наук.


Слайд #6
Наукова праця
В 1892 р. Беккерель став третьою людиною з їх сім'ї, яка очолила кафедру фізики в Національному музеї натуральної історії. У 1894 р. він став головним інженером в управлінні мостів і доріг.


Слайд #7
Відкриття радіоактивності
У 1896 р. Беккерель випадково відкрив радіоактивність під час робіт по дослідженню фосфоресценції в солях урану. Досліджуючи роботу Рентгена, він загорнув флюоресціючий матеріал - уранілсульфат калію в непрозорий матеріал разом з фотопластинами, з тим, щоб приготуватися до експерименту, що вимагає яскравого сонячного світла. Проте ще до здійснення експерименту Беккерель виявив, що фотопластини були повністю засвічені.


Слайд #8
Це відкриття спонукало Беккереля до дослідження спонтанного випускання ядерного випромінювання. У 1903 р. він отримав спільно з П’єром і Марією Кюрі Нобелівську премію по фізиці "На знак визнання його видатних заслуг, що виразилися у відкритті мимовільної радіоактивності".


Слайд #9
Зображення фотопластини Беккереля, яка була засвічена випромінюванням солей урану. Ясно видно тінь металевого мальтійського хреста, поміщеного між пластинкою і сіллю урану.


Слайд #10
Останні роки
Помер у віці 55 років у Ле-Круазік (Бретань).
У його честь названа одиниця радіоактивності в системі одиниць СІ - бекерель (Bq). Також один кратер на Місяці і один на Марсі названі в його честь.


Слайд #11
Підготувала учениця 11 - А класуМісковець Анна