Презентація "Екологія"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Екологія"
Слайд #1
ЕКОЛОГІЯ.
ПРИРОДА – НАШ ДІМ.


Слайд #2
ПОНЯТТЯ ПРО ЭКОЛОГІЮ.
ЕКОЛОГІЯ (від грец. «ойкос»- будинок, житло) - це наука, що вивчає взаємини організмів і їх спільнот з навколишнім середовищем проживання


Слайд #3
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО СВІТУ.
Виснаження і вимирання видів.
Проблема води.
Теплове забруднення.
Радіоактивне забруднення.
Парниковий ефект.
Автомобільна небезпека.
Забруднення грунту.
Лісу.
Викопне паливо.
Ерозія.
Забруднення повітря.


Слайд #4
Виснаження і вимирання видів.
За останні 4,6 млрд. років Земля стала будинком приблизно для 500 млн. видів рослин і тварин, але тільки близько 5 - 30 млн. цих видів існує сьогодні. Зникло 94 - 99% видів.


Слайд #5
ПРОБЛЕМИ ВОДИ.
Від нестачі води потерпають вже 40% землян. Половина річок на планеті обміліла або забруднена, а екосистема 60% (з 227 найбільших річок) зруйнована дамбами і греблями.


Слайд #6
ТЕПЛОВЕ ЗАБРУДНЕННЯ.
Загибель великої кількості риб може бути пов'язана з механічним шоком, викликаним скиданням вод, охолоджуючих системи атомних і теплових електростанцій. Риби гинуть як тільки температура води перевищить 1,50 С.


Слайд #7
Радіоактивне забруднення
Основне забруднення рослин радіоактивними опадами - через кореневу систему і поверхню листа. Летальна доза 50 - теоретична доза, яка викликає загибель 50% особин.


Слайд #8
ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ.
Парниковий ефект зберігає тепло на Землі і робить її жилої. Але надмірний нагрів в результаті виділення Диоксиду вуглецю, може стати причиною глобального потепління, що викличе наступ океану і підйом рівня моря.


Слайд #9
АВТОМОБІЛЬНА НЕБЕЗПЕКА.
Навіть на відстані в 150 км від автостради з напруженим рухом у траві накопичується до 50 мг свинцю на 1 кг сухої маси. При згорянні літра пального в повітря потрапляє 200 - 400 мг свинцю.


Слайд #10
ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТУ.
Землі 2,9% міст України віднесені до надзвичайно небезпечної категорії забруднення токсичними речовинами, 7,8% міст - до небезпечної, 11% - помірно небезпечною.


Слайд #11
ЛІСИ.
До теперішнього часу з 6 млрд. га лісів залишилося лише 4 млрд. га. Якщо знищення лісів залишиться на рівні 17 млн. га в рік, то ліси зникнуть через 47 років


Слайд #12
Викопне паливо.
Запаси нафти скоротилися на 450 млрд. барелів, вугілля - на 90 млрд. тонн, природного газу - на 1100 трлн. м3.


Слайд #13
ЕРОЗІЯ.
За останнє сторіччя на нашій планеті піддавалося ерозії близько 2 млрд. га поверхні суші. З ділянок, зайнятих сільськогосподарськими культурами, потоки води щорічно забирають близько 3 млрд. тонн земної маси.


Слайд #14
ЗАБРУДНЕННЯ ПОВІТРЯ.
Вуглеводні і суспензії.
Чадний газ (СО).
Оксиди азоту (NOx).
Оксиди сірки (SO2).
Важкі метали.
Кислоти.


Слайд #15
БЕРЕГТИ ПРИРОДУ - МОРАЛЬНИЙ ОБОВ'ЯЗОК КОЖНОГО!