Презентація "Татуювання"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Татуювання"
Слайд #1
Татуювання


Слайд #2
Слово «татуювання», tatoo або tatu, стало вживатися в Європі після подорожі капітана Кука на Таїті. Це слово схоже із таїтянським словом іаіаи і маркезанським tа-tu і означало воно «рана», «знак».
Історія виникнення татуювання


Слайд #3
Історія татуювання налічує не менш ніж 6000 років. Найстаріші татуювання знайдені при розкопках єгипетських пірамід у Гізі.
Муміям близько чотирьох тисяч років, але малюнки на висохлій шкірі добре видно.


Слайд #4
Найбільший розквіт культура тату одержала в Японії, де дотепер шануються татуйовані люди. Саме майстри Хонсю, Хоккайдо й Сикоку вперше запропонували тривимірні зображення. Замість орнаментів і плоских фігур вони стали зображувати об'ємних і кольорових міфічних тварин


Слайд #5
Північну Америку мистецтво татуювання, скоріше за все, «припливло» через Берингову протоку разом із чукчами. Чукчі дружили з північноамериканськими індіанцями, які й передали мистецтво татуажа в Центральну й Південну Америку.


Слайд #6
Про татуювання довідалися в Європі завдяки мореплавцю Джеймсові Куку. В 1769 році він привіз із собою з мандрівок полінезійця, вкритого татуюванням із ніг до голови. Інші джерела стверджують, що мистецтво тату в Європу прийшло з Австралії, а саме з острова Самоа, ставши почесним, елітним у середовищі європейської знаті.
Джеймс Кук


Слайд #7
Причини виникнення звичаю тату, можливо, криються в природних ушкодженнях шкіри: шрамах, фляках, що отримували в боях, на полюванні хоробрі воїни, яких прагнули наслідувати.


Слайд #8
Особливість культури татуювання — однаковою мірою вабити до себе, інтригувати й відлякувати — збереглась і донині. При цьому татуювання було присутнє практично на всіх континентах, у багатьох культурах і релігіях.


Слайд #9
Міфи і вірування
Чи знаєте ви, що татуювання є ще й вашим провідником у потойбічний світ? Ні? Поки не знаєте, а от племена Дмак з острова Борнео вірили, що в їхньому раї Апо-Кезіо все стає протилежним: чорне стає білим, солодке — гірким, тому вони татуювалися в темні кольори. А вже після смерті це темне ставало світлим і вказувало шлях через прірву між землею й Апо-Кезіо. Напевно, і їли вони гірке за життя.


Слайд #10
Вплив татуювання на здоров`я
Багато вчених переконані, що татуювання може призвести до виникнення онкологічних захворювань і дерматитів. Недотримання норм гігієни і безпеки під час створення тату, пірсингу загрожує СНІДом, гепатитом, правцем, алергічними запаленнями шкіри.


Слайд #11
Існують також конкретні протипоказання за здоров'ям, про які рідше за все згадують ті, хто лежить під тату-машинкою чи очікує в черзі за тілесним проколом: це схильність до утворення келоїдних рубців, алергія на метали, астма, епілепсія, черепно-мозкові травми (небезпека припадків), гемофілія (ризик летального результату), порок серця, алергії, шкірні захворювання, діабет, вагітність та інше.