Презентація "Гроші"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Гроші"
Слайд #1
Гроші


Слайд #2
Гроші — особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів. Гроші виконують функції мірила вартості та засобу обігу.


Слайд #3
В економічній теорії виділяють дві основні концепції походження грошей:
Раціоналістична — гроші виникли як наслідок певної раціональної угоди між людьми через необхідність виділення спеціального інструменту для обслуговування сфери товарного обігу.
Еволюційна — гроші виділяють із загальної товарної маси, оскільки вони найпридатніші для виконання функціональної ролі грошового товару. Той чи інший товар стає грішми лише в межах певної особливої суспільної форми, товарного виробництва й обігу.
Історія виникнення


Слайд #4
Передбачається, що ще 100 000 років тому виникли бартерні операції — прямий безгрошовий обмін товарами. Проте в безгрошових суспільствах в основному діяли подарунки або позики. Наступним етапом стало виникнення товарних грошей, тобто, коли в якості грошей використовувались різні матеріальні носії.


Слайд #5
У своїй «Історії» Геродот вказує, що першими використовувати металеві монети почали лідійці. В Європі банкноти були вперше випущені Банком Стокгольма в 1661 році.


Слайд #6
Найдавнішими монетами відкарбованими на українських землях були емісії грецьких колоній заснованих на північному узбережжі Чорного моря


Слайд #7
Після відновлення державної незалежності України 1991 р. взято курс на запровадження в обіг власної грошової одиниці — гривні, яку було введено у вересні 1996.


Слайд #8
Гроші виконують ряд важливих функцій:
Міра вартості.
Засіб обігу.
Засіб нагромадження.
Засіб платежу.
Світові гроші.
Функції грошей


Слайд #9
За критерієм матеріально-речового змісту розрізняють:
Повноцінні
Неповноцінні гроші
Змішані форми грошей


Слайд #10
Вартість грошей, як засобу обігу, визначається їх купівельною спроможністю. Купівельна спроможність не обов'язково повинна бути обумовлена реальною вартістю, наприклад, вартістю золота, з якого гроші виготовлені або на яке вони легко і гарантовано можуть бути обмінені (золотий запас). Вона визначається довірою до емітенту власників грошових коштів.