Презентація "Декоративно-прикладне мистецтво"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Декоративно-прикладне мистецтво"
Слайд #1
Декоративно-прикладне мистецтво
Розробила вчитель початкових класів
Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4
Маценко Н.В.


Слайд #2
Декоративно-прикладне мистецтво – вид образотворчого мистецтва, створення та прикрашання предметів повсякденного побуту.


Слайд #3
Види декоративно-прикладного мистецтва
художнє деревообробництво;
художня обробка каменю;
художня обробка кістки й рогу;
художня кераміка;
художнє скло;
художній метал;
художня обробка шкіри;
художнє плетіння, в'язання;
художнє ткацтво;
килимарство;
вишивка;
декоративний розпис;
батік;
писанкарство;
вибійка;
випалювання;
гравіювання;
різьблення;
карбування;
художнє ковальство;
скань;
витинанки;
мереживо;
виготовлення виробів з бісеру.


Слайд #4
Гравіювання
Гравіювання – це висікання на будь-якій поверхні узорів та слів.


Слайд #5
Художнє ткацтво
Художнє ткацтво - це ручне або машинне виготовлення тканин на ткацькому верстаті.


Слайд #6


Слайд #7
Килимарство
Килимарство - виготовлення килимів, а також килимових виробів (гобеленів, доріжок, килимових покриттів) ручним або машинним способом


Слайд #8


Слайд #9
Художня кераміка
Художня кераміка - вироби, виготовлені з різних глин та інших неорганічних складників, які для міцності черепка висушують і випалюють при температурі 900-1500 °С.


Слайд #10
Керамічні вироби


Слайд #11
Вишивка
Вишивка - найпоширеніший вид народного декоративно-прикладного мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканинах, шкірі, повсті, виконане різними ручними або машинними швами.


Слайд #12
Вишиванки


Слайд #13
В'язання
В'язання - вид народного декоративного мистецтва, виготовлення в'язаного полотна й окремих виробів вигинанням безперервної, цілісної нитки у петлях, що по-різному переплітаються між собою.


Слайд #14
В'язані вироби


Слайд #15
Мереживо
Мереживо - один із популярних видів народного декоративного мистецтва; ажурні, сітчасті, декоративні вироби з лляних, шовкових, бавовняних, металевих та інших ниток. Мереживо виготовляється для оздоблення одягу, прикрашення тканин інтер'ерного призначення.


Слайд #16


Слайд #17
Вибійка
Вибійка, розпис (вибиванка, набійка, друкованиця, мальованка, димка, синильниця) -- це тканини з візерунками, нанесеними за допомогою різьблених дощок; декорування тканин, коли орнамент утворюється не в процесі ткання, а наноситься на готову тканину, друкується.


Слайд #18


Слайд #19
Художня обробка кістки та рогу
Художня обробка кістки та рогу - один із найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва. Використовували бивні мамонта і моржа, роги й кістки оленя, трубчасті кістки і роги великої рогатої худоби.


Слайд #20
Музичний інструмент з рогу


Слайд #21
Художнє плетіння
Художнє плетіння - це вид декоративно-прикладного мистецтва, що означає процес виготовлення творів з природних рослинних матеріалів, інколи на ребристій основі.


Слайд #22
Плетені капелюхи


Слайд #23
Художня обробка дерева
Художня обробка дерева -- найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення.


Слайд #24


Слайд #25
Художня обробка шкіри
Художня обробка шкіри -- вид декоративно-прикладного мистецтва, що специфічними прийомами формотворення й оздоблення утворює чимало естетично досконалих побутових речей: місткостей, взуття, одягу тощо.


Слайд #26
Шкіряна сумка


Слайд #27
Художній метал
Художнім металом називають декоративно-прикладні й монументально-декоративні твори, виготовлені вручну різноманітними техніками з чистих металів та їх сплавів.


Слайд #28
Ворота виготовлені з художнього металу


Слайд #29
Витинанки
Витинанки - орнаментальні й фігурні прикраси житла, ажурно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу.


Слайд #30


Слайд #31
Писанкарство
Писанкарство - розписування яєць - вид декоративно-прикладного мистецтва, поширений у слов'ян та інших народів


Слайд #32


Слайд #33
Художнє скло


Слайд #34
Випалювання по дереву
Випалювання по дереву – це утворення візерунка за допомогою гарячого штифта.


Слайд #35
Карбування
Карбування або чеканка — технологічний процес обробки металів, що полягає у виготовленні малюнка, напису або зображення шляхом вибивання на пластині визначеного рельєфу. Є одним з варіантів художньої ковки.


Слайд #36


Слайд #37
Батік
Батік - ручний розпис по тканині. На тканину - шовк, бавовну, шерсть, синтетику - наноситься відповідна тканинна фарба. Для отримання чітких меж на стику фарб використовується спеціальний закріплювач.


Слайд #38
Вироби з батіку


Слайд #39
Виготовлення виробів з бісеру
Батьківщина бісеру — Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які арабською мовою називались «бусра», звідки й пішла його назва. Там він був прикрасою і предметом торгівлі.


Слайд #40
Прикраси з бісеру


Слайд #41
Декоративний розпис
Розписи широко використовували для орнаментації житла, керамічних і дерев'яних виробів, у текстильній та порцеляново-фаянсовій промисловості, поліграфії. Одним із найвідоміших є петриківський розпис (походить від назви села Петриківка).


Слайд #42
Петриківський розпис


Слайд #43
Скань
Скань (від старослов'янського дієслова «с'каті» - сукати, звивати в одну нитку) - вид ювелірної техніки: ажурний або напаяний на металевий фон візерунок з тонкого золотого, срібного або мідного дроту, гладкого або звитого в мотузочки. Вироби з скані часто доповнюються зерню (маленькі срібні або золоті кульки) і емаллю.


Слайд #44
Вироби із скані


Слайд #45
Художня обробка каменю
З найдавніших часів виготовлялися з каменю великі і малі скульптури, з різьбленим орнаментом, іконки, хрести, усілякі ювелірні вироби.


Слайд #46
Різьблення
Різьблення по дереву— вид декоративно-прикладного мистецтва (також різьблення є одним з видів художньої обробки дерева поряд з випилюванням, токарною обробкою).


Слайд #47
Різьблення по дереву