Презентація "Леонардо да Вінчі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Леонардо да Вінчі"
Слайд #1
Леонардо да Вінчі


Слайд #2
Леонардо да Вінчі  — видатний італійський вчений, дослідник,винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.


Слайд #3
Леонардо да Вінчі народився 15 квітня 1452 року в селищі Анкіано поблизу Вінчі, укріпленої фортеці за 30 км від Флоренції. Його батьками були 25-річний нотаріус П'єро і його кохана, селянка Катерина.
Приблизно з 15 років навчався у майстерні Верроккіо. У 1473 році, у віці 20 років, Леонардо да Вінчі отримує кваліфікацію майстра в Гільдії Святого Луки.
Леонардо довгі роки провів у мандрах по Італії, займався математикою, інженерними справами. У нього було багато друзів і учнів. Що ж до любовних відносин, достовірних відомостей із цього приводу немає, оскільки Леонардо ретельно приховував цю сторону свого життя. 


Слайд #4
Леонардо да Вінчі
і мистецтво
Нашим сучасникам Леонардо в першу чергу відомий як художник. Завдяки його роботам мистецтво живопису перейшло на якісно новий етап свого розвитку. Його найвідоміші живописні твори: «Мона Ліза» (Джоконда), «Таємна Вечеря», «Хрещення Христа», «Мадона в гроті», «Пані з горностаєм», «Портрет музиканта», «Мадонна Літта» та ін.


Слайд #5
Мона Ліза
(Джоконда)
Пані з Горностаєм


Слайд #6
Таємна вечеря


Слайд #7
Мадонна в гроті
Портрет музиканта


Слайд #8
Автопортрет
Мадонна Літта


Слайд #9
Хрещення Христа


Слайд #10
Наука і техніка
Особливу увагу Леонардо да Вічні приділяв механіці, називаючи її «раєм математичних наук» і бачачи в ній головний ключ до таємниць світознання. Він зробив спроби встановити коефіцієнти тертя і ковзання, вивчав опір металів, займався гідравлікою. Численні гідротехнічні досліди допомогли Леонардо правильно описати рівновагу рідини у посуді.


Слайд #11
Леонардо да Вінчі цікавили проблеми польоту. У Мілані він робив багато малюнків і вивчав літальний механізм птахів різних порід і кажанів.


Слайд #12
Леонардо да Вінчі вперше описав низку кісток та нервів, висловив пропозиції про антагонізм м'язів, особливу увагу приділяв проблемам ембріології і порівняльної анатомії. Він вперше почав розглядати ботаніку, як самостійну біологічну дисципліну, виділяючи і тут структурно-функціональні моменти.


Слайд #13
Креслення
Леонардо да Вінчі


Слайд #14