Презентація "Античний світ в архітектурі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Античний світ в архітектурі"
Слайд #1
Античність – сукупність проявів культури древніх греків і римлян, які з епохи Відродження прийнято вважати класичними. Цей стиль всім нам відомий чудовими пам'ятками архітектури, скульптури. До цих пір вони викликають у нас захоплення своєю неповторною красою і закінченістю
Античний світ в архітектурі


Слайд #2
Одним із найвеличніших досягнень грецького зодчества були храми. Древні руїни храмів відносяться до епохи архаїки, коли замість дерева як будівельного матеріалу стали використовувати вапняк і білий мармур.
Як правило, храм стояв на східчастій основі. Він був без вікон, де знаходилась статуя божества, будівлю оточували в один чи два ряди колони . У напівтемному приміщенні могли бути лише жерці , народ же бачив храм лише зовні. Мабуть тому древні греки головну увагу приділяли красі саме зовнішнього виду храму.


Слайд #3
У грецькій архітектурі панувало три стилі: доричний, іонічний, коринфський. Найдревнішим був доричний, він був простим і могутнім. А назву отримав від доричних племен, які його створили. Колони іонічного стилю були більш святковими і стрункішими. Середня частина капітелі нагадує подушку із закрученими у спіраль кутами
( волютами). В епоху еллінізму частіше всього використовували коринфські капітелі. Вони багато прикрашені рослинними мотивам, серед яких переважають зображення листя аканта.


Слайд #4
Колізей, Рим - найбільший амфітеатр Стародавнього Рису, символ імператорської могутності.
Найвизначніші пам’ятки


Слайд #5
Одеон Ірода Аттичного, Афіни - був споруджений на південному схилі Акрополя близько 161 р. н.е. Іродом Аттичним на честь його дружини Аспасії Анни Регілли.


Слайд #6
Пантеон - будівля в Римі, збудована Марком Віпсанієм Агріппою як «храм всіх богів». У VII столітті Пантеон було освячено як церкву Святої Марії та всіх мучеників.


Слайд #7
Ерехтейон – видатний пам'ятник древньогрецької архітектури, виконаний невідомим автором (421–415 и 409–406 до н.е.). Іонічний храм, який знаходиться неподалік Парфенону, присвячений Афіні, Посейдону і легендарному цареві Афін Ерехтею, який дав назву храмові.


Слайд #8
Античність (класика) у сучасній архітектурі


Слайд #9
Презентацію
підготувала учениця 9 – Б класуЛевчук Наталія