Презентація "Кіномистецтво"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Кіномистецтво"
Слайд #1
Кіномистецтво


Слайд #2
Створення перших фільмів
У 1895 році два французи, брати Огюст і Луї Люмьер, представили публіці свій кінематограф, що дав ім'я новому виду мистецтва. Ще кілька років кіно для багатьох залишалося дивиною, яку показували на ярмарках і в мюзикхолах.
«Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота» - документальний короткометражний фільм1896 року, один з перших фільмів, знятих і публічно показаних братами Огюстом і Луї Люм'єр.


Слайд #3
Першопрохідником був і француз Жорж Мельєс, чий знаменитий фільм "Подорож на Місяць" (1902) розкрив найбагатший потенціал кінокамери в створенні всіляких трюків і спецефектів.
«Подорож на місяць» 1912р.


Слайд #4
У фільмі «Велике пограбування поїзда» (1903) Эдвін С. Портер, вперше застосував "паралельний монтаж" - поперемінний показ двох подій, що відбуваються в деякий час.


Слайд #5
До 1910 р. у Європі й Америці діють уже тисячі кінотеатрів.
Але по-справжньому більшим бізнесом кіно стало після 1912 р., коли побачили світло перші художні фільми, що тривали годину і більше ( замість колишніх 15-16 хвилин). Піонерами в такому кіно стали італійці, що випустили в 1912 р. фільм "Камо грядеші".


Слайд #6
Дэвід Уорк Гріффіт
Фільми "Народження націй" (1915)


Слайд #7
і "Нетерпимість" (1916),
не уступаючи італійським епічним бойовикам у видовищності, далеко перевершували їх за художньою вартістю. Їхнім режисером був перший визнаний геній кінематографа американець Д. У. Гріффіт.


Слайд #8
Роблячи складні картини на серйозні теми, Гріффіт застосовував паралельний монтаж, знімав одну сцену декількома камерами з різних точок і вільно переміщав камеру слідом за дією. Фільми Гріффіта показали, що кіно - це могутня політична й моральна сила, здатна втручатися в складні соціальні проблеми.


Слайд #9
Голлівуд
Кіновиробництво розпочалось в Лос-Анджелесі в 1906, а перша голлівудська студія була заснована компанією Кентавр у 1911 році.
У чотирьох основних кінокомпаній «Paramount», «Warner Bros.», «RKO Pictures» і «Columbia» були студії в Голлівуді.


Слайд #10
1923 року на схилі гори Маунт-Лі в Лос-Анджелесі з’явився знаменитий напис. Спочатку він мав інший вигляд – «Hollywoodland». Нинішній запис асоціюється зі світом кіно, хоча спочатку він був рекламою нового житлового району.


Слайд #11
Незабаром пануючі позиції в кінобізнесі захопили не скільки великих студій, зокрема "Юніверсал Пікчерс" і "Уорнер Бразерс". Перша світова війна паралізувала європейську кіноіндустрію, давши Голівуду шанс вирватися вперед і завоювати глядача майже у всьому світі.


Слайд #12
Усі фільми тоді були "німими", оскільки ще не було ефективного способу сполучати на плівці репліки акторів з їхніми діями. На екрані з'являлися пояснювальні титри, а сеанс звичайно йшов під акомпанемент піаніста (тапера).


Слайд #13
Чарлі Чаплін
Культовою постаттю «німого» кіно впродовж багатьох років залишався неперевершений Чарлі Чаплін.
Він грав ролі, писав сценарії, продюсував власні фільми. Чаплін був одним з класиків ери німого кіно.


Слайд #14
Кадр з фільму «Золота лихоманка»1925 року


Слайд #15
«Великий диктатор» — перший повністю звуковий фільм у творчості Чапліна


Слайд #16
Шаленою популярністю користувалися Мері Пікфорд та Дуглас Файрнберкс


Слайд #17
Прихід звукового кіно
Незважаючи на все багатство візуальних приймань, німе кіно залишалося занадто неповоротким у розвитку сюжету й спрощеним у характеристиці персонажів. Тому майже відразу після виходу фільму "Співак джазу" (1927) із синхронізованою музикою й діалогами настав кінець епохи "Великого німого". Почалося століття звукового кіно.


Слайд #18
Такі «зірки» Голлівуду 30-х років, як
Кларк Гейбл
Вів’єн Лі
Гері Купер
стали ніби магнітами, що притягували режисерів, меценатів і мільйони глядачів.


Слайд #19
Завдяки неперевершеній грі К. Гейбла і В. Лі «Віднесені вітром» (1939) став найзнаменитішим фільмом Голівуду про кохання.


Слайд #20
Славу французькому кіно принесли режисери Жан Ренуар( фільм «Правила гри»), Жульєн Дювів’єн, Марсель Карне.


Слайд #21
У Радянському Союзі творили Олександр Довженко («Арсенал», «Земля», «Звенигора», «Щорс»),


Слайд #22
Сергій Ейзенштейн( «Панцирник «Потьомкін»», «Олександр Невський»).


Слайд #23
«Зірками» радянського кіно
30-х рр. були
Любов Орлова


Слайд #24
Микола Черкасов
Марина Ладиніна


Слайд #25
У Німеччині помітним явищем кіно були режисери

Фріц Ланг ( «М», або «Вбивця», «Нібелунги»)
Фрідріх Мурнау («Остання людина»)