Презентація "Профілактика цукрового діабету"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Профілактика цукрового діабету"
Слайд #1
ПРОФІЛАКТИКА ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ


Слайд #2
Цукровий діабет - це захворювання,
основною ознакою якого є стійке підвищення
рівня цукру в крові. Тому для діагностики
цукрового діабету найбільш інформативним
методом є визначення рівня глюкози в
капілярній крові (береться з пальця) або
венозної (береться з вени) протягом дня, або,
що більш надійно, визначення рівня глюкози
натще (не їсти мінімум 10 годин перед
дослідженням).
Нормальний рівень глюкози в крові-від 3,3 до 5,5 ммоль/л


Слайд #3
Звідки ж з’являється у наших судинах цукор?
По-перше, з їжі. Вуглеводи входять до складу багатьох продуктів. Коли діабету нема, підшлункова залоза реагує на вуглеводи, що всмоктуються з їжі виділенням інсуліну. Але інсулін виділяється підшлунковою залозою й у той час, коли ми не їмо. Відбувається це тому, що глюкоза може вироблятися і самим організмом - печінкою. Тому лікування діабету - прийом цукрознижуючих засобів - повинно проходити постійно, забезпечуючи стабільний контроль за рівнем цукру в крові.


Слайд #4
Як же виникає діабет?
До виникнення цукрового діабету першого типу призводить руйнування бета-клітин, що виробляють інсулін. Це відбувається, коли наша власна імунна система починає сприймати ці клітини як ворожі організму і знищує їх. Виявляється діабет після того, як загинуло більше ніж 80% бета-клітин. Найгірше, що безповоротно зникають єдині постачальники інсуліну. У цьому випадку люди змушені щодня робити собі уколи інсуліну.


Слайд #5
Коли чутливість організму до власного інсуліну, що виробляється у цьому випадку в достатній кількості, знижується настільки, що виникає клінічна картина дефіциту інсуліну - практично ті ж ознаки, що й при першому типі діабету - діагностується другий тип цукрового діабету. При 2 типі діабету можливості лікування ширші - від дієти та фізичних вправ до того ж інсуліну.


Слайд #6
•надмірна спрага;•часте сечовипускання (особливо в нічний час);•зниження маси тіла (при цукровому діабеті 1 типу);•підвищений апетит;•нудота;•підвищена стомлюваність;•судоми ікроножних м’язів;•сухість шкіри;•зуд шкіри і сльозових оболонок полових органів;•нечіткість зору.
Діабет можливо запідозрити, якщо у людини:
Усе це може бути викликано підвищеним вмістом цукру в крові.


Слайд #7
ЯКЩО ВИ ПІДОЗРЮЄТЕ У СЕБЕ ЦІ СИМПТОМИ - ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ!!!


Слайд #8
Що робити, якщо у Вас виявлено діабет?
Як тільки лікар-ендокринолог поставив Вам діагноз цукровий діабет, відразу приступайте до лікування та контролю захворювання, тому що лікування і контроль є нерозривним комплексом заходів, спрямованих на підтримку Вашого організму в нормальному стані.Якісний контроль цукрового діабету передбачає нормальні або близькі до нормальних показники обміну речовин, а також добре самопочуття.


Слайд #9
•кинути курити;•підтримувати артеріальний тиск   у межах норми;•нормалізувати і підтримувати свою  вагу в межах норми;•лікувати супутні захворювання.
Крім підтримки нормальних показників обміну речовин, необхідно також:


Слайд #10
Чи небезпечний цукровий діабет?
Украй важливо знати, що цукровий діабет небезпечний не сам по собі, а своїми ускладненнями. Основна причина розвитку ускладнень - це тривале підвищення цукру в крові (хронічна гіперглікемія). При високому рівні цукру в крові в першу чергу страждають дрібні кровоносні судини й нерви всього організму.


Слайд #11
Сьогодні всім необхідно зрозуміти та завжди пам’ятати:
ДІАБЕТ ПОТРЕБУЄ УВАГИ ДО СЕБЕ!!!
Діабет - захворювання підступне, і дотримання деяких, на перший погляд складних, але на практиці абсолютно прийнятних правил, дозволить запобігти лиху.


Слайд #12
Щоб впоратися з діабетом в різних життєвих ситуаціях та позитивно ставитись до хвороби, необхідно пройти навчання в «Школі діабету».


Слайд #13
Хворіти на діабет - все одно, що вести машину по швидкісній дорозі -
треба просто знати правила руху


Слайд #14
Дякую за увагу !