Презентація "Шкідливий вплив наркотиків, куріння та алкоголю на людину"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Шкідливий вплив наркотиків, куріння та алкоголю на людину"
Слайд #1
Шкідливий вплив наркотиків, куріння та алкоголю на людину
Підготувала учениця 9-а класу
Германюк Інеса


Слайд #2
Шкідливий вплив алкоголю, куріння і наркотиків на людину
Залежність — набута гостра потреба здійснювати якісь дії або вживати якісь речовини. У практиці, цей термін має кілька значень.
У повсякденній мові термін «залежність» використовується в основному стосовно людей, які вживають наркотики, алкоголь та сигарети.


Слайд #3
Алкоголізм
"Алкоголік" - це людина яка внаслідок стабільного (хоча б раз на три дні протягом 6-8 місяців) вживання алкоголю відчуває психо-фізичну залежність від нього.


Слайд #4
Алкоголізм
Найважчою стадією є синдром фізичної залежності від алкоголю, при якому раптове припинення його вживання може викликати такі абстинентні симптоми, як тремор, страх, галюцинації або марення.


Слайд #5
Алкоголізм
Алкоголізм характерний психо-фізичною залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.


Слайд #6
Алкоголізм
Алкоголізм, або алкогольна залежність, асоціюється з рядом ознак: Хворобливий потяг до алкоголю; Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю); Втрата кількісного контролю; Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.


Слайд #7
Алкоголізм
Щороку через алкоголізм в Україні помирає понад 40 тисяч людей, за даними Національної ради з питань охорони здоров'я.
Це близько 8 тисяч отруєнь, ще 8 тисяч — кардіопатій, а також інші захворювання і нещасні випадки, пов'язані із вживанням алкоголю.


Слайд #8
Наркозалежність
Наркоманія — група хвороб, що виникає внаслідок систематичного, у наростаючій кількості вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків. Проявами наркоманії є психічна і фізична залежність від цих речовин, а також розвиток абстиненції внаслідок припинення їх прийому.


Слайд #9
Наркозалежність
Розрізняють позитивну прихильність — прийом наркотику для досягнення приємного ефекту і негативну прихильність — прийом наркотику для того, щоб позбутися поганого самопочуття. Фізична залежність означає тяжкі і навіть болючі відчуття, хворобливий стан при перерві постійного прийому наркотиків. Від цих відчуттів рятує поновлення прийому наркотиків.
Наркозалежність — непереборний потяг пов'язаний з психічною, а інколи фізичною залежністю від наркотиків.


Слайд #10
Наркозалежність
Список речовин, здатних викликати токсикоманії дуже великий і розширюється по мірі синтезу нових лікарських препаратів.
Також поширене вживання наркотиків на основі конопель (гашиш, маріхуана), маку (опіум, морфін, героїн), коки (кокаїн) та багатьох інших.
Найпоширенішими видами наркоманії є алкоголізм (пристрасть до напоїв, що містять етиловий спирт) і тютюнопаління (пристрасть до нікотину).


Слайд #11
Наркозалежність
За даними незалежних експертів кількість наркозалежних в Україні - 1,5-2 мільйона осіб, що в десятки разів перевищує різні офіційні цифри. У 2010 р. МВС констатувало, що кожен із семи тяжких злочинів вчинено у сфері обігу наркотиків.


Слайд #12
Тютюнопаління
Тютюнопаління — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять і тварин.


Слайд #13
Тютюнопалыння
Факти про куріння:
На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей
За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок
Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі
Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей
Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн


Слайд #14
Тютюнопаління
Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.