Презентація "СНІД"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "СНІД"
Слайд #1

Презентація на тему: » СНІД - чума 21-го століття»


Слайд #2
СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.


Слайд #3
Ознаки СНІДу:
втрата ваги
відчуття постійної втоми
довготривала температура
підвищена пітливість
частий пронос
сухий кашель і задишка


Слайд #4
Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу у організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини.


Слайд #5
Зараження можливе при:
• статевому контакті з інфікованим;
• кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків);
• вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка.
ВІЛ не передається через поцілунок, спільне користування туалетом або ванною, посудом, при рукостисканні, через укуси комах.


Слайд #6
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Протягом двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч чоловік заражується цією хворобою.


Слайд #7
Україна, відповідно до доповіді ООН , посідає 6-е місце у світі за рівнем поширення епідемії ВІЛ/СНІД.
Епідемічна ситуація ВІЛ-інфекції в Україні залишається несприятливою. .


Слайд #8
Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до подальшого зростання в усіх регіонах України, але поширення по країні нерівномірно. Найбільше ВІЛ-інфікованих в Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській і Донецькій області.


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Основною проблемою в створенні вакцини проти ВІЛ є висока здатність вірусу змінювати свої властивості.


Слайд #12
В даний час на боротьбу з глобальною загрозою СНІДу піднімаються всі країни світу, все більш важливого значення в світі набуває антиСНІДівський рух,символом якого є червона стрічка,створена художником Франком Муром у квітні 1991 року.


Слайд #13


Слайд #14
Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження.


Слайд #15


Слайд #16
Таким чином, нині за умов відсутності вакцини та ефективних ліків єдиною доступною всім зброєю проти інфікування ВІЛ можуть виступати безпечна поведінка і суворе дотримання санітарно-епідемічного режиму в лікувальних установах.


Слайд #17
Бережіть себе, своїх дітей та будьте здорові!