Презентація "Каліграфічне письмо далекого сходу"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Каліграфічне письмо далекого сходу"
Слайд #1
Каліграфічне письмо далекого сходу


Слайд #2
Каліграфія у Південно-Східній Азії
набула абсолютно своєрідного розвитку в Китаї та інших делекосхідних країнах, що перебували під впливом китайської культури (Корея, Японія).
У Східній Азії для каліграфії зазвичай використовуються туш, пензлики для писання. Каліграфія в перекладі «шлях письма» вважається важливим мистецтвом, витонченою формою живопису. Каліграфія зробила вплив на деякі стилі живопису, що використовують схожу техніку (туш), такі як Сумі-е в Японії та Китаї.


Слайд #3
Китайська каліграфія
У Китаї каліграфія стала першим з мистецтв, які зазнали теоретизації . З часом китайська калграфія набуває різноманітних нових форм. Значна заслуга в цьому Чу Суйляна. За часів династії Мін сформувалася напрямок ексцентриків, визначним представником якого був Ван До.
Традиції каліграфії у Китаї продожуються й тепер. Йде розвиток й вдосконалення старовинних почерків й стилів. Серед відомих каліграфів є Лі Логун, Ша Менхай,Лінь Саньчжі, Шень Інмо, Юй Южень, Фан Цзен.


Слайд #4
Ван До


Слайд #5
Каліграфія Ша Менхая


Слайд #6
Юй Южень


Слайд #7
Фан Цзен і його каліграфія


Слайд #8
Зразок китайської каліграфії часів династії Сун (1051–1108), автограф поета Мі фу


Слайд #9
Японська каліграфія
Каліграфічне письмо з'явилося в Японії у VII столітті на базі китайських стилів. Японські каліграфи створили кілька нових стилів, які відрізняються набагато більшою простотою та емоційністю. Японські ідеограми позначають цілі поняття, наділені глибоким філософським змістом та сприяють формуванню структурно-образного сприйняття людей. 
Мистецтво японської каліграфії потребує максимальної зосередженості та спонтанності виконання. Японська каліграфія зазнала великого впливу естетики та практики дзен-буддизму, в самому дзен вона є засобом медитації, шляхом пізнання та духовним заповітом майстра.


Слайд #10